معاون آموزشی دانشگاه قم خبر داد:

استمرار فعالیت آموزشی در قالب آموزش‌های الکترونیکی/ تولید ۶۰۰ عنوان درسی، برای اسفندماه

۲۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۳۰ کد : ۵۳۷۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۶
دکتر قاسمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه قم با اشاره به استمرار فعالیت آموزشی این دانشگاه در قالب آموزش‌های الکترونیکی، از تولید ۶۰۰ عنوان درسی، برای اسفند ماه حداقل در حد چهار جلسه محتوا برای استفاده دانشجویان خبر داد.
استمرار فعالیت آموزشی در قالب آموزش‌های الکترونیکی/ تولید ۶۰۰ عنوان درسی، برای اسفندماه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه قم، دکتر قاسمی اظهار داشت: در پی تعطیلی دانشگاه‌ها و عدم امکان آموزش حضوری ناشی از شیوع بیماری کرونا، معاونت آموزشی دانشگاه در پاسخ به نیاز دانشجویان به ادامه فعالیت آموزشی و تدبیر معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر استمرار آموزش در قالب غیر حضوری، برای ارایه درس.ها به صورت الکترونیکی برنامه ریزی و اقدامات خود را از پنجم اسفند ماه آغاز کرد.
وی افزود: بدین منظور «دستورالعمل اجرایی ارایه الکترونیکی واحدهای درسی نیمسال دوم ۱۳۹۹-۱۳۹۸ دانشگاه قم» در شورای آموزشی دانشگاه به تصویب رسید.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه قم بیان کرد: به موجب این دستورالعمل، ارایه درس ها به صورت الکترونیکی در قالب برون خط (آفلاین)، بر خط (آنلاین) و صرفاً در درس های نظری، پیش‌بینی شد و مقرر گردید مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه با همکاری مدیران و کارشناسان آموزش و اساتید مجری این کلاس‌ها باشد.
مرکز آموزش الکترونیکی، کانال اطلاع رسانی ویژه ارایه دروس غیرحضوری در پیام رسان داخلی ایجاد و در فرصت بسیار کوتاه، دانشجویان زیادی عضو شده و در جریان اخبار و آخرین درس های ارایه شده قرار گرفتند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر، حدود ۶۰۰ عنوان درسی، برای اسفند ماه حداقل در حد چهار جلسه محتوای تولید شده برای استفاده دانشجویان ارایه شده است.
دکتر قاسمی افزود: علاوه براین، ارایه جلسات آنلاین برای رفع اشکال و پاسخ به سوالات نیز پیش بینی شده است. همچنین تشکیل گروه های دانشجویی برای هر کلاس در پیام رسان های های مجاز نیز مورد توجه بوده است و معاونت آموزشی دانشگاه اعلام نمود که این شیوه ارایه درس نیز یک راه حل مورد تایید است.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه قم گفت: رویکرد معاونت آموزشی و مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه قم، تلفیقی و استفاده از همه شیوه ها ی ارایه درس ها به صورت الکترونیکی بوده وبا توجه به اینکه قم نیز درگیر این بیماری بوده و کلاس های آموزشی دانشگاه تعطیل بود، توانسته‌ایم با همکاری همه بخش ها، اساتید محترم و همیاری مجموعه های دانشجویی مانند شورای صنفی و انجمن های علمی در حد بالایی استمرار آموزش به صورت غیرحضوری را حفظ نماییم.
ل.م ۵۴