در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا صورت گرفت؛

تولید ماسک‌های چند لایه استریل در پارک علم و فناوری یزد

۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۹ کد : ۵۳۷۱۸ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۵۴۳
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری یزد موفق به تولید ماسک‌های چند لایه برای بیمارستان‌ها جهت مبارزه با ویروس کرونا شد.
تولید ماسک‌های چند لایه استریل در پارک علم و فناوری یزد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری یزد، حافظی، یکی از اعضای این شرکت دانش‌بنیان در این خصوص گفت: با اخذ مجوز از وزارت بهداشت و اداره کل تجهیزات پزشکی، در حال حاضر ماسک‌های سه، چهار و پنج لایه برای بیمارستان‌ها تولید می‌کنیم.
وی با بیان اینکه پیش از این تنها لایه میانی ماسک توسط شرکت تولید شده و به تولیدکنندگان تحویل می‌شد، افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و نیاز جدی کادر درمانی به این محصول، در حال حاضر ماسک‌ها را به طور کامل تولید کرده و مستقیماً در بیمارستان ها توزیع می‌کنیم.
حافظی با اشاره به تولید روزانه ۱۰۰۰ عدد ماسک در این شرکت، گفت: امیدواریم با تسهیلاتی که از صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با عاملیت صندوق پژوهش و فناوری استان یزد دریافت می‌کنیم، تا آخر هفته ظرفیت تولیدی خود را ده برابر کنیم.
وی افزود: ماسک جزء اقلامی است که نیاز به استریل ندارد اما با همکاری سازمان انرژی اتمی یزد ماسک‌های تولیدی در این شرکت استریل نیز می‌‌شوند.
ل.م ۵۴ 


( ۱۷ )