با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا صورت می‌گیرد؛

تولید روزانه بیش از ۱۰ هزار محلول ضدعفونی در پارک علم و فناوری فارس

۲۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۵ کد : ۵۳۷۰۵ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۵۲۳
دکتر امین رضا ذوالقدر رییس پارک علم و فناوری استان فارس گفت: شرکت‌های فناوری مستقر در این پارک با هدف پیشگیری از کرونا و مقابله با این ویروس روزانه بیش از ۱۰ هزار محلول ضدعفونی تولید می‌کنند و برای توزیع در اختیار سازمان غذا و دارو قرار می‌دهند.
تولید روزانه بیش از ۱۰ هزار محلول ضدعفونی در پارک علم و فناوری فارس

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر ذوالقدر با اشاره به دستور وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر حمایت از واحدهای فناور و دانش بنیان در تولید محصول یا خدمات مؤثر در مقابله با شیوع ویروس کرونا، گفت: تولید مواد ضدعفونی در دستور کار شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور پارک علم و فناوری فارس قرار گرفته و روزانه بسته‌بندی‌های ۱۲۵ سی سی را تولید می‌کنند.
وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۶ واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری به تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز شبکه بهداشت و درمان و مردم مشغول هستند.
رئیس پارک علم و فناوری فارس با اشاره به ظرفیت شرکت‌های مستقر در این مجموعه گفت: در صورت تأمین مواد اولیه به خصوص الکل مورد نیاز این واحدهای فناور و همچنین کسب مجوزهای لازم توسط شرکت‌های دیگر ظرفیت تولید واحدهای فناور در پارک علم و فناوری فارس پنج برابر تولید فعلی خواهد شد.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری فارس


( ۱ )