نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در مقابله با ویروس کرونا؛

راه‌اندازی خط تولید محلول‌های ضدعفونی کننده دست و اسکراب جراحی در پارک علم و فناوری گلستان

۲۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۰ کد : ۵۳۶۹۵ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۷۰۸
خط تولید محلول‌های ضدعفونی کننده دست و اسکراب جراحی با دو فرمولاسیون متفاوت بر پایه الکل با ظرفیت ۲۰ هزار بطری در روز در پارک علم و فناوری گلستان راه‌اندازی شد.
راه‌اندازی خط تولید محلول‌های ضدعفونی کننده دست و اسکراب جراحی در پارک علم و فناوری گلستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی پارک علم و فناوری گلستان، جهادگران بخش تحقیق و توسعه شرکت دانش‌بنیان پارت کیمیا (دارای مجوز اداره ملزومات دارویی سازمان غذا و دارو) مستقر در پارک علم و فناوری گلستان موفق شدند خط تولید محلول‌های ضدعفونی‌کننده دست و اسکراب جراحی را برای ریشه‌کن کردن ویروس کرونا راه‌اندازی کنند.
این محلول‌های ضدعفونی‌کننده با نام تجاری «کیمیاویدون» و دو فرمولاسیون متفاوت بر پایه الکل (اتانول و ایزوپروپانول) حاصل بخش تحقیق و توسعه شرکت پارت‌کیمیا می‌باشد و روزانه تعداد ۲۰ هزار بطری در حجم‌های مختلف تولید و در جای‌جای استان گلستان توزیع و به استان تهران نیز ارسال می‌گردد.
محلول‌های ضدعفونی‌کننده کیمیاویدون دارای طیف اثر گسترده بر ویروس‌ها، قارچ‌ها و باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی به وی‌‌ژه ویروس کرونا می‌باشد و علاوه‌بر آن می‌تواند جذب پوست شده و به لطافت پوست نیز کمک می‌کند.
گفتنی است شرکت دانش‌بنیان پارت‌کیمیا پیش از شیوع ویروس کووید -۱۹ به تولید مواد اولیه دارویی و محلوهای موضعی می‌پرداخت که در شرایط بحرانی کنونی با راه‌اندازی خط تولیدی جدید و بکارگیری تمامی پرسنل خود به‌صورت تمام‌وقت، حتی روزهای تعطیل و ایام نوروز به عرضه محلول‌های ضدعفونی کننده می‌پردازد.
ل.م ۵۴


( ۱ )