در راستای ریشه‌کن کردن ویروس کرونا صورت گرفت؛

تولید مواد ضدعفونی کننده و ماسک بهداشتی توسط واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری گیلان

۲۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۵ کد : ۵۳۶۹۴ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۴۸۹
مواد ضدعفونی کننده و ماسک بهداشتی، در راستای ریشه‌کن کردن ویروس کرونا، در مرکز رشد آستانه اشرفیه وابسته به پارک علم و فناوری گیلان با حداکثر توان در حال تولید است.
تولید مواد ضدعفونی کننده و ماسک بهداشتی توسط واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری گیلان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری گیلان، شیوع بیماری های واگیردار و خطرات ناشی از آن در سطح جامع به‌صورت یک اپیدمی می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را بر بدنه کشور وارد نماید، وظیفه هر فردی است تا با انجام کارهای درست و با مدیریت دقیق از سد این بحران عبور نماید.
در حال حاضر کشور با بحران ویروس کرونا مواجه است و این وظیفه ما می‌باشد با بهره‌گیری از توان خود در برابر این بیماری برای بهمود آحاد جامع اقدامات لازم را انجام دهیم.
مرکز رشد آستانه اشرفیه با توان موجود در واحدها و هسته‌های فناور خود اقدام به تولید مواد ضدعفونی کننده و ماسک بهداشتی نموده است. در این راستا یکی از هسته‌های فناور این مرکز با هماهنگی هلال احمر شهرستان اقدام به تولید ماسک‌های بهداشتی کرده است تا در اختیار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که به شدت باکمبود مواجه هستند قرار گیرد.
همچنین شرکت آستان کیمیای گیل یکی دیگر از واحدهای مستقر در مرکز رشد آستانه اشرفیه جهت تولید مواد ضد عفونی کننده با مجوز شبکه بهداشت و اداره صنعت و معدن شهرستان اقدامات اولیه را به انجام رسانده است؛ امید است با همیاری و مساعدت مسئولان این امر نیز به سرانجام رسد.
ل.م ۵۴


( ۱ )