نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در مقابله با ویروس کرونا؛

راه‌اندازی خط تولید ژل ضدعفونی کننده گیاهی در پارک علم و فناوری البرز

۲۳ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۳۰ کد : ۵۳۶۸۱ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۳۱۱
خط تولید ژل ضدعفونی کننده گیاهی  با ظرفیت ۵۰ هزار بسته در روز با موافقت و مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پارک علم و فناوری البرز راه اندازی شد.
راه‌اندازی خط تولید ژل ضدعفونی کننده گیاهی در پارک علم و فناوری البرز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، جهادگران پژوهشکده گیاهان دارویی مستقر در پارک علم و فناوری موفق شدند خط تولید ژل ضد عفونی کننده گیاهی برای ریشه کن کردن ویروس کرونا راه اندازی کنند.
دکتر غفارزادگان رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی مستقر در پارک علم و فناوری البرز با اعلام این خبر گفت: دانش فنی ژل ضد عفونی کننده بر پایه گیاهان دارویی، با تلاش شبانه‌روزی پژوهشگران جهاد دانشگاهی به دست آمده و هم‌اکنون خط تولید گیاهان دارویی این مجموعه به تولید این ژل اختصاص داده شده است که ظرفیت روزانه آن به پنجاه هزار ژل در روز می رسد.
وی درباره ویژگی‌های این محصول گفت: تفاوت این ژل با سایر ژلهای ضد عفونی کننده در قدرت بیشتر در نابودی باکتری و ویروس بویژه ویروس کرونا است و علاوه بر آن می تواند جذب پوست شده و به لطافت پوست نیز کمک کند.
دکتر غفارزادگان با بیان اینکه همه نیروهای پژوهشکده در پارک علم و فناوری البرز برای پیشگیری از شیوع کرونا به کار گرفته شده‌اند، گفت: بیست نفر به طور مستقیم و صد نفر غیر مستقیم برای تولید ژل ضدعفونی کننده گیاهی فعالیت می کنند و همه مواد گیاهی این محصول از مرحله کاشت تا برداشت در گلخانه‌های این پژوهشکده با روش طبیعی تولید می شود که همین موضوع یکی از نقاط قوت این محصول است.
وی درباره شیوه عرضه و فروش این محصول گفت: با توجه به اینکه این محصول با مجوز و زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تولید می شود تمامی محصولات تولیدی در اختیار این وزارتخانه قرار می گیرد تا در مراکز مورد نیاز استفاده شود.
گفتنی است پارک علم و فناوری البرز یکی از پارک های موفق و پیشرو در کشور هم در تامین و رفع نیازهای کشور در شرایط تحریم های ظالمانه و هم در مساله بحران بیماری کرونا تلاش های مثمر ثمر بسیاری داشته و دارد.
پارک علم و فناوری البرز در منطقه کمالشهر کرج واقع است و در حال حاضر نزدیک به ۲۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور، واحد و هسته فناور، پژوهشکده و پژوهشگاه در آن استقرار داردکه در زمینه‌های مختلف مورد نیاز کشور فعال هستند.
ل.م ۵۴


( ۳ )