برگزاری اولین جلسه شورای آموزشی مرکز آموزش های الکترونیکی و آزاد دانشگاه مازندران

۱۱ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۶ کد : ۵۳۶۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۴
اولین جلسه شورای آموزشی مرکز آموزش های الکترونیکی و آزاد دانشگاه مازندران به منظور بررسی راه‌کارهای عملیاتی و اجرایی برگزاری دوره های آموزش های آزاد و الکترونیکی در دانشگاه در دفتر این مرکز برگزار شد....
اولین جلسه شورای آموزشی مرکز آموزش های الکترونیکی و آزاد دانشگاه مازندران به منظور بررسی راه‌کارهای عملیاتی و اجرایی برگزاری دوره های آموزش های آزاد و الکترونیکی در دانشگاه در دفتر این مرکز برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترسیدهادی ناصری رئیس مرکز آموزش های الکترونیکی و آزاد دانشگاه مازندران با اشاره به آغاز فعالیت این مرکز ازسال 1391 به صورت رسمی، گفت: پس از فراهم کردن زیر ساخت های مورد نیاز و به ویژه راه اندازی سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی و نرم افزارهای مرتبط با برگزاری دوره های آموزش های الکترونیکی، دوره دوم فعالیت ها را با تمرکز بر روی عملیاتی شدن اهداف مرکز و به ویژه برگزاری دوره های آموزشی آغاز کرده ایم.
وی با تشریح  آموزش های الکترونیکی آن را از جدیدترین و کارآمدترین انواع آموزش‌های از راه دور اعلام کرد و افزود: اخیراً این نوع آموزش در کشورهای مختلف نقش به سزایی در آموزش فراگیران به عهده گرفته اند، دانشگاه‌های مجازی مفهوم کلاس‌های سنتی را تغییر داده‌اند و بسیاری از فعالیت‌هایی که در کلاس‌های مجازی صورت می‌گیرد مشابه مواردی است که در برنامه‌ها و کلاس‌های درس سنتی انجام می‌شود، اما ماهیت و فضایی که این فعالیت‌ها در آن انجام می‌شود متفاوت است.
همچنین در کلاس‌های مجازی دانشجویان در بعضی از دوره‌ها به صورت کنفرانس‌های رایانه‌ای شرکت می‌ کنند و دروس از طریق اینترنت و شبکه‌های ملی ارائه می‌شوند، ورود به این دوره‌ها از طریق رایانه شخصی در خانه یا در محیط کار با اتصال به اینترنت امکان‌پذیر است.
دراین نوع آموزش با تعداد محدودی استاد می‌توان دانشجویان بسیاری را پوشش داد، امروزه صدها دانشگاه معتبر در سراسر دنیا دروس و رشته‌های دانشگاهی خود را از طریق اینترنت برای علاقه مندان ارائه می‌کنند.
رئیس مرکز آموزش های الکترونیکی و آزاد دانشگاه در پایان عدم نیاز به حضور فیزیکی استاد و دانشجو، عدم وابستگی کلاس درس به زمان خاص، کیفیت بالای ارائه دروس، پشتیبانی و ثبت‌نام از تعداد زیاد دانش‌پژوه در یک درس و صرفه‌جویی در هزینه را از جمله ویژگی های بارز آموزش به شیوه الکترونیکی عنوان کرد.
گفتنی است اطلاعات بیشتر درخصوص مرکز آموزش های الکترونیکی و آزاد دانشگاه را می توانید در آدرس اینترنتی http://vu.umz.ac.ir ملاحظه کنند.