در پی شیوع ویروس کرونا در کشور صورت گرفت؛

تولید روزانه بیش از ۱۰۰هزار ماسک توسط دانش آموختگان دانشگاه کاشان

۲۲ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۶ کد : ۵۳۶۷۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۹۰
جمعی از دانش آموختگان دانشگاه کاشان روزانه ۱۰۰ هزار  ماسک را برای مقابله با ویروس کرونا تولید می‌کنند.
تولید روزانه بیش از ۱۰۰هزار ماسک توسط دانش آموختگان دانشگاه کاشان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، مهندس مهدی مرادی از تولیدکنندگان ماسک اظهار داشت: تولید این شرکت که حدود سه سال است تاسیس شده، روزانه حدود ۷۰ هزار ماسک در دو شیفت کاری بود که با شیوع ویروس کرونا با سه شیفت کاری در صدد تولید بیشتر و به تولید روزانه ۱۱۰ هزار ماسک هستیم.
وی با اشاره به اینکه این ماسک ها از نوع سه لایه است افزود: سعی بر این است که ماسک‌های کودک را نیز برای امنیت بیشتر کودکان از این ویروس، تولید کنیم.
این تولیدکننده موارد مصرف و توزیع ماسک‌ها را بنا به نیاز شهروندان کاشانی فقط مخصوص مردم این شهرستان دانست و خاطر نشان کرد: قبلاً ۹۵ درصد تولیدات ماسک این شرکت برای مصارف دیگر شهرها بود که از زمان شیوع ویروس کرونا و وضعیت بحرانی کاشان با تلاش شبانه‌روزی سعی داریم نیاز مردم این شهرستان را مرتفع سازیم.
مهندس مرادی با اشاره به اینکه با نظارت‌های بیشتر و پیگیری دستگاههای ذیربط سعی داریم این محصول را با کیفیت مطلوب‌تر عرضه عرضه کنیم، از همه مصرف کنندگان ماسک خواست در این بحران به‌وجود آمده با مدیریت مصرف، به تولیدکنندگان یاری رسانند.
در تولیدی پاوان طب ۲۰ نفر مشغول به کار هستند که مدیران آن مهندس مهدی مرادی و مهندس صادق رشنیقی از دانش آموختگان دانشگاه کاشان هستند که در زمان دانشجویی هم از فعالان و محققان این دانشگاه بودند و طراحی و ساخت خودرو هیبریدی از جمله ابتکارهای وی بود.
ل.م ۵۴


( ۹ )