هم‌زمان با هفته منابع طبیعی صورت گرفت؛

کاشت ۸۰۰ نهال در دانشگاه تبریز/ آغاز عملیات اجرائی پروژه "باغ پارک"

۲۰ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۸ کد : ۵۳۶۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۰
مراسم روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با حضور رئیس دانشگاه تبریز، اعضای هیئت رئیسه و تعدادی از مدیران و دانشگاهیان این دانشگاه برگزار شد.
کاشت ۸۰۰ نهال در دانشگاه تبریز/ آغاز عملیات  اجرائی پروژه "باغ  پارک"

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه تبریز، مراسم هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با آغاز عملیات اجرائی پروژه "باغ پارک" در محوطه این دانشگاه و کاشت ۸۰۰ اصله نهال برگزار شد.

دکترمیررضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز، در ابتدای این مراسم، فعالیت ها و تلاش های همکاران اداره فضای سبز دانشگاه تبریز در زمینه گسترش و احیای فضای سبز که با وجود همه مشکلات جاری از درختکاری غافل نشده اند را شایسته تقدیر دانست و از زحمات متولیان این امر تقدیر کرد.

وی با اشاره به اینکه درختکاری، نماد حیات و رشد است، افزود: درختکاری و احیای فضای سبز موجب ارتقای نشاط و شادابی روحیه می شود و نیازمند سرمایه گذاری بیش از پیش است و باتوجه به پتانسیل و موقعیت خوب دانشگاه تبریز در زمینه فضای سبز، می توان از این ظرفیت به نحو شایسته ای بهره جست.

دکترمجیدی با تاکید بر ضرورت توجه مستمر به درختکاری اظهارداشت: حرکت شایسته درختکاری نباید به روز یا هفته خاصی محدود شود و در این راستا از هر فرصتی برای کاشت و احیای فضای سبز در دانشگاه استفاده کرد.

وی با اشاره به طرح کاشت یک نهال برای یک دانشجو خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات بوجود آمده، در شرایط کنونی، امیدواریم بعد از بهبود شرایط با حضور دانشجویان و سایر دانشگاهیان این طرح اجرائی شود و شاهد دانشگاهی سرسبز و با نشاط باشیم.

در ادامه این مراسم، مهندس محمدی، رئیس اداره فضای سبز دانشگاه تبریز با ارائه گزارش اجمالی از وضعیت فضای سبز دانشگاه به تشریح برخی از عملکردهای این اداره طی سالجاری از قبیل کاشت بیش از ۱۵۰۰ اصله نهال، احداث و تکمیل فضای سبز در چندین نقطه از محوطه دانشگاه پرداخت.

وی با اشاره به اهداف و برنامه‌های مورد نظر برای سال ۹۹ گفت: مستندسازی قنات‌های دانشگاه و تعیین موقعیت دقیق UTM محل قرارگیری چاه‌های قنات‌ها، کاشت بیش از ۱۰۰۰ اصله نهال سازگار با اقلیم منطقه و برنامه‌ریزی برای تعویض شبکه پوسیده آبیاری سایت قدیم دانشگاه از اهداف موردنظر این اداره برای سال آینده است.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴