توسط فناوران پارک علم و فناوری البرز صورت گرفت؛

راه‌اندازی خط تولید طیفی از مواد تخصصی ضدغفونی‌کننده جهت کنترل شیوع ویروس کرونا

۱۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۷ کد : ۵۳۶۱۸ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۳۲۸
محققان یکی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز، طیفی از مواد تخصصی ضدعفونی کننده‌ها را طراحی و تولید کرده‌اند که به منظور استفاده مراکز تحقیقاتی به دلیل ماهیت ویژه فضاها و فرآیندهای کار در حیطه بیولوژی و مولکولی و تحقیقات پزشکی کاربرد دارد.
راه‌اندازی خط تولید طیفی از مواد تخصصی ضدغفونی‌کننده جهت کنترل شیوع ویروس کرونا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازپارک علم و فناوری البرز، غلامرضا طاهری پاک مدیرعامل شرکت آواژن پویش مستقر در پارک علم و فناوری البرز با اعلام اینکه نام یکی از این محصولات، محلول ضدعفونی کننده سل پاد است، گفت: در سبد محصولات مولکولی خود طیف تخصصی ضدعفونی کننده‌ها را طراحی کرده و قرار داده بودیم.

وی افزود: فناوری اصلی ما بر مبنای ضدعفونی کننده‌های بدون الکل بوده که اثر خشک‌کنندگی پوست، کم بودن دوام پایداری، تحریک سیستم مخاطی بدن را در فضاهای تحقیقاتی نداشته باشد. در حقیقت ضدعفونی کننده های فاقد الکل دست و سطح، نسل نوین ضدعفونی کننده‌ها هستند. هر چند در مقایسه الکل سرعت عمل بیشتری دارد اما محصولات این شرکت پایایی تاثیر، سازگاری با سیستم های زیستی و محدوده ضدعفونی کننده وسیع‌تر و زیست سازگاری بیشتری دارد.

طاهری با اشاره به اینکه زمینه فعالیت این شرکت در زمینه تولید محصولات بیولوژی مولکولی و محصولات سلامت محور است، گفت: تولید دانش فنی محصولات ضد عفونی کننده از محورهایی است که مورد توجه بوده و موفق به تولید محصول شده‌ایم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: یکی از زمینه های فعالیت ما توسعه فناوری در حوزه سلامت دیجیتال است و به این حوزه مانند یک حوزه بین رشته ای توجه می کنیم و تلاش می کنیم از فارغ التحصیلان رشته های مکانیک، الکترونیک و کامپیوتر استفاده کنیم.

وی افزود: زمینه فعالیت ما بین‌رشته‌ای است و تلاش می کنیم در بسیاری از فعالیت‌ها از هوش مصنوعی نیز استفاده کنیم.

طاهری از اشتغال شش نفر در این واحد فناور خبر داد و گفت: با فعال کردن بخش تحقیق و توسعه تلاش می‌کنیم هم از امکانات پارک علم و فناوری البرز و هم دانشگاه علوم پزشکی ایران برای تجاری سازی ایده‌ها استفاده کنیم.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴


( ۱۴ )