با هدف پاسداشت ایثار جامعه پزشکی و پرستاری در مقابله با کرونا؛

کمیسیون ملی یونسکو ایران جشنواره هنری «سپیدجامگان، تیمارگران عشق» را برگزار می کند

۱۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۶ کد : ۵۳۶۱۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۴۳
کمیسیون ملی یونسکو ایران در راستای جان‌فشانی و ایثار جامعه بزرگ پزشکی و پرستاری کشور که در این روزهای سخت جلوه‌های بی‌نظیری از فتوت و جوانمردی را برای نجات هم‌وطنان از هجوم اهریمن گون «کرونا» در طبق اخلاص و پاکی نهاده‌اند، در نظر دارد، جشنواره گرافیک «سپیدجامگان، تیمارگران عشق» را با هدف پاسداشت و قدرشناسی از این فرشتگان پاکی برگزار کند.
کمیسیون ملی یونسکو ایران جشنواره هنری «سپیدجامگان، تیمارگران عشق» را برگزار می کند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از کمیسیون ملی یونسکو ایران، بخش‌های جشنواره شامل طراحی پوستر و اینفوگرافی می‌باشد. در بخش طراحی پوستر، هنرمندان می‌توانند ایده‌های خود را برای تجلیل از فداکاری کادرهای درمانی و بهداشتی و اطلاع‌رسانی درباره اهمیت و ارزش خدمات ایشان در قالب پوسترهایی در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتی متر ارائه کنند.
در بخش طراحی اینفوگرافی، هنرمندان می‌توانند هشدارها، توصیه‌های پیشگیری و عوامل موثر بر پیشگیری و درمان ویروس کرونا را در قالب اینفوگرافی در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتیمتر ارائه کنند.
کمیسیون ملی یونسکو با الهام از این سخن جاودان مولانا جلال الدین: «طبیبان الهیم زکس مزد نخواهیم» آثار دریافتی را توسط داوران معتبر بررسی و آثار برندگان را در قالب کتاب مصور چاپ و در فضای مجازی بی‌درنگ با هدف تقویت روحیه، نشاط و قدرشناسی از تیمارگران عشق منتشر خواهد ساخت.
همچنین این جشنواره، با برگزاری نمایشگاهی از آثار در داخل و خارج از کشور، پیام هنرمندان را در پاسداشت خدمات عاشقانه «سپید جامگان: تیمارگران عشق» در سطح جهانی انعکاس خواهد داد. امید است این همراهی هوشمندانه اصحاب هنر و فرهنگ، ارج‌گزاری کوچکی به مقام بلند فرشتگان پاکی و نور باشد.
کمیسیون ملی یونسکو ایران از همه اساتید، هنرمندان و دانشجویان عرصه فرهنگ و هنر دعوت می‌نماید در این جشنواره مشارکت کنند.
بر اساس این گزارش، طراحان گرافیک و دانشجویان بدون محدودیت سنی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند. شرایط شرکت در این جشنواره به شرح زیر می‌باشد:
- هنرمندان و اساتید پیشکسوت می‌توانند در بخش خارج از مسابقه شرکت کنند.
- از هر شرکت‌کننده حداکثر سه اثر در هر بخش برای داوری پذیرفته می‌شود.
- اصالت و اعتبار آثار ارسالی بر عهده شرکت‌کنندگان است و در صورت کپی و برداشت غیر قانونی از آثار سایر دیگران، مسئولیت آن بر عهده طراح خواهد بود.
- شرکت کنندگان باید فایل آثار را با فورمت pdf یا jpeg در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتی متر و با کیفیت 300dpi در وقت مقرر و از طریق نشانی ایمیلIrartsfestival@gmail.com به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
- دبیرخانه جشنواره با توجه به سیاست و اهداف آن می‌تواند آثار را با ذکر نام طراح در کتاب جشنواره، رسانه‌های مجازی خود، و بروشورها و کاتالوگ‌های کمیته ملی یونسکو منتشر کند.
مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا تاریخ بیستم فروردین ماه ۱۳۹۹ می‌باشد و زمان اعلام نتایج داوری نیز بیست و پنجم فروردین ماه است.
برگزاری نمایشگاه اصلی و نمایشگاه‌های مجازی، آیین اختتامیه و اعطای جوایز به برگزیدگان از دیگر بخش‌های این جشنواره است.
این جشنواره را دکتر حجت‌الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در مقام رییس، بابک برزویه در مقام دبیر و بهنام زنگی در مقام رییس هیات داوران همراهی می‌کنند و طبق اعلام داواران این رویداد از بین اساتیدی چون میترا معنوی‌راد، استاد قباد شیوا، بهنام زنگی، علی وزیریان، زهرا مسعودی امین، نظام‌الدین امامی‌فر، فرزاد ادیبی، کوروش پارسانژاد و مهدی محمدی انتخاب خواهند شد.

به آثار برگزیده هر بخش جوایزی به شرح زیر تعلق می‌گیرد:
- نفرات اول هر بخش لوح تقدیر و مبلغ ۳۰ میلیون ریال (مجموعه ۶۰ میلیون ریال)
- نفرات دوم هر بخش لوح تقدیر و مبلغ ۲۰ میلیون ریال (مجموعه ۴۰ میلیون ریال)
- نفرات سوم هر بخش لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال (مجموعه ۲۰ میلیون ریال)

به آثار راه یافته به جشنواره گواهی شرکت و یک نسخه از کتاب مجموعه آثار جشنواره اعطا می‌شود.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴