برگزاری اولین دوره مسابقات جام ملی سرعت پهپادها به میزبانی دانشگاه شهرکرد

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۳ کد : ۵۳۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۸۴
اولین دوره مسابقات جام ملی سرعت پهپادها به نام «جام ملی جهان بین»به میزبانی دانشگاه شهرکرد برگزارمی شود. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، اولین دوره مسابقات جام ملی سرعت پهپادها با نام «جام ملی ج...
اولین دوره مسابقات جام ملی سرعت پهپادها  به نام «جام ملی جهان بین»به میزبانی دانشگاه شهرکرد برگزارمی شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، اولین دوره مسابقات جام ملی سرعت پهپادها با نام «جام ملی جهان بین» به همت انجمن علمی دانشجویی مکاترونیک و هوش مصنوعی دانشگاه شهرکرد و با همکاری اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مکاترونیک و رباتیک کشور، بنیاد نخبگان  و پارک علم و فنآوری استان با هدف گسترش حوزه‏ کاربرد پهپادهای غیرنظامی و صنعتی سازی و بومی سازی این پهپادها،  بنیان گذاری اولین ورزش رباتیک، تکنولوژیک و مدرن کشور، از تاریخ 20 لغایت 22 مردادماه سال جاری در دانشگاه شهرکرد برگزار می شود.
همچنین انجمن علمی دانشجویی مکاترونیک و هوش مصنوعی دانشگاه شهرکرد در راستایی آشنایی مردم با علم رباتیک و مزیت استفاده از ربات ها، برگزاری هدفمند مسابقات رباتیک در رشته های بومی در راستای تولید ثروت از راه علم، جلب اعتماد صنعت به نیروهای داخلی اقدام به برگزاری این مسابقات کرده است.
ازجمله دستاوردهای قابل تحقق این مسابقه می توان به ترویج علم و فرهنگ استفاده‏ صنعتی و تبدیل علم به ثروت از رباتیک، شناسایی افراد متخصص و با استعداد در این زمینه برای مقاصد علمی، صنعتی و نظامی، پی ریزی اولین ورزش مدرن و تکنولوژیک در کشور و حضور درجوامع بین المللی درسال های آینده، رشد و ایجاد ارتباطات سازنده میان مراکز علمی و صنعتی و صاحبان سرمایه، رشد و اعتلای کشور درحوزه‏ رباتیک به واسطه‏ حضور صنایع و نیرو های متخصص دراین حوزه، اشاره کرد.
گفتنی است  علاقه مندان  برای کسب اطلاعات بیشترمی توانند به سایت www.nationaldroneracing.ir مراجعه کنند.