با هدف توسعه کسب و کارهای فناورانه؛

عملیات عمرانی احداث مجتمع خدمات فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز شد

۱۳ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۹ کد : ۵۳۶۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۹۲
عملیات عمرانی احداث مجتمع خدمات فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران، امروز (سه‌شنبه) با حضور دکتر قادری فر مدیر کل دفتر تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر ذاکری رئیس دانشگاه و اعضای هیات رئیسه این دانشگاه برگزار شد.
عملیات عمرانی احداث مجتمع خدمات فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علم و صنعت ایران، در این آیین دکتر ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران ضمن خیرمقدم به حضار و آرزوی ریشه‌کنی ویروس کرونا اظهار امیدواری کرد: مجتمع خدمات فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران تا اواسط سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری برسد و از فرصت تعطیلات دانشگاه برای خاکبرداری زمین آن استفاده شود.
وی افزود: دانشگاه از مرکز رشد خود به خوبی پشتیبانی می‌کند و تاسیس مجتمع خدمات فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران گام دیگری برای تغییر زیست بوم دانشگاه با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. به طور قطع در سال ۱۳۹۹ برنامه‌های متعددی در حوزه نوآوری در دانشگاه اجرا می‌شود که ثمرات آن را خواهیم دید.
دکتر ذاکری افزود: امیدواریم تا اردیبهشت سال آینده شاهد تکمیل سوله مکانیک و نیز آغاز فرایند احداث کارخانه نوآوری در دانشگاه با همکاری سه جانبه دانشگاه علم و صنعت ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران باشیم. همچنین ایجاد مرکز نوآوری در کیش توسط دانشگاه در دستور کار است و بدین منظور در سال ۹۹ نشستی را در این جزیره برگزار می‌کنیم.
دکتر محمدی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران با اشاره به فعالیت ده‌ها شرکت در مرکز رشد دانشگاه و اقدامات آنها در این مرکز گفت: بخش عمده فعالیت‌های این شرکت‌ها سخت‌افزاری است و با موافقت دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری دکتر قادری فر مدیر کل دفتر تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجتمع خدمات فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران در محلی مناسب در داخل دانشگاه با سازه‌های سبک ساخته خواهد شد تا کارگاهی تجهیزشده برای فعالیت‌های سخت‌افزاری دانشجویان و شرکت‌های مرکز رشد آماده شود.
در ادامه دکتر قادری فر مدیر کل دفتر تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ضمن اظهار خرسندی از فعالیت‌های رو به رشد دانشگاه علم وصنعت ایران در زمینه تاسیس مراکز خلاقیت و نوآوری با هدف توسعه کسب و کارهای فناورانه گفت: در دوره جدید مدیریتی در دانشگاه علم و صنعت ایران، اکو سیستم نوآوری در این دانشگاه فعال شده و فعالیت‌هایی که در یک سال و نیم اخیر در آن در این حوزه صورت گرفته در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها کم نظیر است.
وی اظهارامیدواری کرد: سال ۱۳۹۹ سال شکوفایی حوزه‌های نوآوری با استفاده از ظرفیت های عظیم دانشگاه علم و صنعت ایران باشد و این امر باعث سربلندی این دانشگاه، کشور و نظام جمهوری اسلامی شود.
ل.م ۵۴