به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا صورت پذیرفت؛

ارائه خدمات پرداخت و دریافت وجه بدون کارت توسط پژوهشگران پارک علم و فناوری کردستان

۱۲ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۴ کد : ۵۳۵۸۰ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۸۶۱
محصول پل‌کارت، راهکار سالم‌تر پرداخت‌ و دریافت وجه در زمان شیوع اپیدمی، توسط فناوران پارک علم و فناوری کردستان طراحی شد.
ارائه خدمات پرداخت و دریافت وجه بدون کارت توسط پژوهشگران پارک علم و فناوری کردستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کردستان، محصول پل‌کارت دارای خدمات پرداخت و دریافت وجه بدون کارت و بدون تماس است که براساس اسکن کد QR و خدمات کوتاه برد Bluetooth طراحی شده است. خدمات پل‌کارت بدون اپلیکیشن نیز قابل استفاده بوده و تنها با یک اسکن ساده QR وارد فرآیند پرداخت خواهد شد. علاوه بر آن تیم پل‌کارت دستگاه‌هایی با قابلیت ویرایش مبلغ تولید نموده که برای کسب‌وکار‌های مختلف قابل استفاده هستند.
مهندس نویدی مدیرعامل یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری، گفت: پل‌کارت به‌دلیل اینکه نیازی به تبادل کارت و ورود رمز بر روی دستگا‌ه کارت‌خوان ندارد، می‌تواند به کاهش پخش ویروس در کسب‌وکارها و در حین انجام عملیات خرید (پرداخت و دریافت وجه) کمک کند.
وی در مورد نحوه انجام عملیات اظهارداشت: نحوه انجام عملیات خرید به این صورت است که در محل فروشگاه یا هر نوع کسب‌وکار دیگر، کد QR نصب شده یا یکی از دستگاه‌های تولیدی این شرکت قرار می‌گیرد. سپس مشتری (دارنده‌کارت) از طریق تلفن همراه کد مورد نظر را اسکن نموده و به صفحه پرداخت هدایت می‌شود. نهایتاً مشتری با ورود اطلاعات کارت بر روی تلفن همراه خود، پرداخت را انجام می‌دهد. بنابراین تماس فیزیکی از طریق کارت بانکی بین فروشگاه و مشتری اتفاق نمی‌افتد.
مهندس نویدی در ادامه گفت: بنابراین در جهت پیشگیری کرونا؛ مراکز درمانی و دارویی، تاکسی و حمل و نقل و هر نوع کسب و کاری که دارای صف و شلوغی باشد، می‌توانند از این خدمت استفاده کنند. در حالت عادی کسب و کارهای تمامی کسب و کارهای اینترنتی، سازمان‌های عضو پذیر، برنامه‌نویسان کامپیوتری، تاکسیرانی، پیک و پست، تفریحات دریایی، آژانس مسافرتی، عوارض راه، طلا و سکه فروشی، داروخانه، عمده فروشی، بازرایابی مستقیم، موسسات مالی و صرافی، آژانس املاک، نمایشگاه اتومبیل، باشگاه‌های خصوصی، مراکز آموزش مجازی و مکاتبه‌ای، موسسات خیریه و خدمات اجتماعی می‌توانند از خدمات پل کارت استفاده کنند.
گفتنی است علاقه‌مندان جهت دریافت خدمات پل‌کارت می‌توانند با شماره‌های ۰۹۳۶۱۱۱۱۵۶۴ و ۰۹۹۰۰۱۹۹۱۰۵ تماس حاصل کرده و یا از طریق وب‌سایت polcard.ir درخواست ایجاد پذیرندگی ارسال کنند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴