در پی شیوع ویروس کرونا در کشور صورت گرفت؛

تولید محلول ضدعفونی کننده سطح در مقیاس بزرگ توسط محققان دانشگاه خلیج فارس

۱۲ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۹ کد : ۵۳۵۷۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۴۵
محلول ضدعفونی کننده سطح در مقیاس بزرگ و بر مبنای ترکیبات کلردار، دومین محصول فناورانه ضد ویروس کرونا به همت محققان دانشگاه خلیج فارس و پس از تلاش‌های مداوم تولید شد.
تولید محلول ضدعفونی کننده سطح در مقیاس بزرگ توسط محققان دانشگاه خلیج فارس

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خلیج فارس، محصول یادشده بیش از ۹۰ درصد ویروس‌ها و باکتری‌ها را از بین می‌برد و ترکیبات کلردار قدرت بسیار بالایی در از بین بردن انواع باکتری و ویروس‌ها را دارد. محلول ضد عفونی کننده سطح در مقیاس بزرگ از جمله موردهای کاربرد آن در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، فضاهای شهری و شناورها است.
از جمله نکاتی دیگر که می‌بایست در استفاده از محلول ذکر شده رعایت شود این است که مناسب فضاهای سربسته نیست و در صورت لزوم برای فضاهای سربسته دارای پنجره باید به مقدار محدود استفاده شود. همچنین هنگام استفاده از محلول ضدعفونی سطح از دستکش معمولی استفاده و از افزودن ترکیب یا محلول دیگری به آن اجتناب شود.
محصول یادشده برای ضدعفونی پوست بدن و دست‌ها به هیچ عنوان مناسب نیست و ویژگی‎های بارز آن نیز ایجاد نکردن خوردگی روی سطوح است.
این امر با هدف جبران کمبود نیاز بازار و تامین نیاز مبرم مردم در روزهای جاری برای مقابله با بیماری کرونا و کاهش دغدغه آنان در تامین نیازهای بهداشتی خود و ضد عفونی کردن توسط تیم مستقر در مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه خلیج فارس آقایان حامد پریچه، محسن رضایی و مهدی رضا پور تولید و وارد بازار شده است.
س.س ۵۱/ ل.م۵ 


( ۱۰ )