توسط فناوران پارک علم و فناوری البرز؛

دستگاه‌های تفکیک و دفع انواع پسماندهای خانگی و شهری طراحی و ساخته شد

۱۱ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۱ کد : ۵۳۵۶۵ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۷۲۳
فناوران یکی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز موفق به طراحی و ساخت دستگاه‌های تفکیک و دفع انواع پسماندهای خانگی و شهری و زباله‌های آلاینده محیطزیست شدند.
دستگاه‌های تفکیک و دفع انواع پسماندهای خانگی و شهری طراحی و ساخته شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازپارک علم و فناوری البرز، حمید عباسعلی زاده مدیرعامل شرکت ستاره آریا نوین آیلین در این خصوص گفت: این شرکت تولیدکننده دستگاه بیو کمپوستر خانگی و صنعتی در ایران است که توانسته انواع دستگاه‌های تفکیک و دفع انواع پسماندهای خانگی و شهری و زباله‌های مراکز مختلف اداری را طراحی و تولید کند که با استقبال خوب هم مراکز دولتی و خصوصی و هم خانواده‌ها مواجه شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از ماموریت‌های این شرکت توجه به بهبود و حفظ محیط‌زیست است اظهار داشت: با استفاده از این دستگاه شرایط حفظ محیط زیست و تبدیل زباله‌های تولیدی به کود و سایر محصولات قابل استفاده فراهم می‌شود.

عباسعلی‌زاده از استقبال مدارس کشور در استان‌های البرز و تهران از این محصول تولیدی خبر داد و افزود: با توافقی که با برخی مسئولان آموزش و پرورش داشتیم در حال حاضر بیش از ۳۰ مدرسه در استان تهران از این محصول بومی استفاده می‌کنند و در صدد هستیم این محصولات را به سایر مدارس و دستگاه‌ها نیز ارائه کنیم.

وی گفت: تنها راه حفظ محیط زیست، مدیریت صحیح و بهداشتی زباله‌ها و پسماندهاست و باید از ورود شیرابه‌ها و سایر مواد آلاینده به محیط زیست از طریق استفاده از این دستگاه‌ها جلوگیری کنیم.

عباسعلی‌زاده درباره ویژگی‌های این دستگاه‌ها و مدل‌های آن تصریح کرد: این دستگاه‌ها با عنوان دستگاه‌های کمپوستر استارکلین با ظرفیت و مدل دو تا سه کیلوگرم تا ۵۰۰ و ۱۰۰۰ کیلوگرم تولید می‌شود که برای خانواده‌ها و منازل تا مصارف بالاتر شهری و صنعتی کاربرد دارد.

وی در پایان گفت: دستگاه‌های ذیربط مثل شهرداری‌ها، سازمان مدیریت‌های پسماند شهرها، وزارت کشور، یبیمارستان‌ها و مدارس می‌توانند مخاطب اصلی این محصول فناورانه تلقی شوند.

س. س ۵۱/ ل. م ۵۴


( ۱ )