در پی شیوع ویروس کرونا در کشور صورت گرفت؛

تولید انواع ضدعفونی کننده انسانی، آبزی‌پروری و مرغداری‌ها توسط محققان پارک علم و فناوری زنجان

۱۰ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۴۹ کد : ۵۳۵۳۲ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۸۰۰
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان زنجان موفق به تولید انواع ضدعفونی‌کننده انسانی، آبزی‌پروری‌ها و مرغداری‌ها شدند.
تولید انواع ضدعفونی کننده انسانی، آبزی‌پروری و مرغداری‌ها توسط محققان پارک علم و فناوری  زنجان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان زنجان، در شرایط بحرانی کنونی، تمام ضدعفونی کننده‌ها آبزی پروری‌ها و مرغداری‌ها وارداتی هستند. ویژگی ضدعفونی کننده‌های دست نانو با ترکیبات نقره می‌باشد که منجر به طولانی شدن سطح پایداری محیط از لحاظ بالابردن زمان و طولانی شدن اثر بخشی می‌باشد.
محصولات این شرکت دانش‌بنیان، شیمی سبز است؛ یعنی تجزیه‌پذیر است و تاثیر مخرب ندارد. در این راستا محصولات ضدعفونی کننده آبزی پروری آب و اکسیژن آزاد می‌کند. همچنین ضدعفونی کننده دام و طیور تجزیه‌پذیر است.
دکتر معصومه میرزایی مدیر عامل شرکت پویا اندیش باران سلامت، درخصوص این محصولات گفت: ضد عفونی کننده‌های انسانی دست علاوه بر از بین بردن میکروارگانیسم‌ها دارای ویتامین e نیز می باشد.
وی افزود: "نتایج استانداردها و آزمایش‌های مقایسه‌ای ضدعفونی کننده‌های سطح و ابزار پزشکی از نتایج آزمایش‌های deconex سوئیس هم بالاتر است."
این شرکت در حال تولید انواع ضدعفونی کننده به‌ویژه پزشکی و دامپزشکی دارای مجوزهای مربوطه بوده که از شش ماه پیش برای دریافت سیب سلامت اقدام کرده است. همچنین محصول ضد عفونی کننده سطح این شرکت گواهی ce اروپا دارد.
به منظور حمایت از کالای ایرانی، عمده مواد اولیه این محصولات ساخت ایران است. ظرفیت تولید این شرکت به طور میانگین ۳۵ تن روزانه در یک شیفت کاری است.
ل.م ۵۴


( ۲ )