توسط محققان پارک علم و فناوری مازندران؛

دستگاه سونا اکسیژن فعال (ازون) تولید شد

۰۸ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۲ کد : ۵۳۵۲۸ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۵۲۴
توسط محققان پارک علم و فناوری مازندران، دستگاه سونا اکسیژن فعال جهت تخریب مستقیم و شکست مولکول چربی در بدن و دفع آن از منافذ پوست وهمچنین افزایش سیستم ایمنی بدن و جوان سازی پوست تولید شد.
دستگاه سونا اکسیژن فعال (ازون) تولید شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری مازندران، ازون به اتم اکسیژن یا همان رادیکال آزاد اکسیژن اطلاق می‌گردد که یک آنتی اکسیدان قوی و بسیار فعال است. این مولکولهای مفید و ارزشمند در بسیاری از مواد غذایی وجود دارند و حتی تعدادی از ویتامینها هم انواعی از همین آنتی اکسیدان‌ها محسوب می‌شوند. بسیاری از بیماریها بدلیل وجود اکسیدانها در بدن ایجاد می شوند. اکسیدان‌ها موادی مخرب هستندکه بعضاً در روند سوخت و ساز بدن بطور ناخواسته تولید می شوند. آنتی اکسیدانها مولکول‌هایی هستند که اکسیدان‌ها را خنثی کرده و اثرات مخرب آنها را از بین می برند.
یکی از روش‌های بسیار موثر تولید آنتی اکسیدان در بدن استفاده از ازون یا همان رادیکال آزاد اکسیژن است که قابلیت.هایی بسیار فراتر از مولکول اکسیژن دارد. از این جهت ازون مثل تزریق واکسن عمل می کند و همانطور که واکسن با تحریک سیستم ایمنی از بروز بیماری جلوگیری می کند، ازون نیز با تسهیل ساخت آنتی اکسیدان با اکسیدانهای مخرب بدن مبارزه می کند.
ازون قابلیت‌های دیگری نیز دارد از جمله اینکه می تواند باعث از بین رفتن میکروب‌ها و ویروس‌ها و حذف بافت‌های مرده از بدن شود. همچنین ازون می تواند با افزایش سوخت و ساز بدن و بخصوص سلولهای چربی زیر جلدی، به کاهش وزن و از بین رفتن سلولیت‌های پوست کمک نماید.
علی خواجوی مدیر عامل شرکت مدار گستر فناور چالوس در این باره گفت: د ستگاه های سونا ازون پیشرفته جهت تخریب مستقیم و شکست مولکول چربی در بدن و دفع آن از منافذ پوست به صورت املاح می باشد. استفاده از د ستگاه های سونا ازون در افزایش مولکول DPG ۲,۳ به عنوان محرک قوی گلبول های قرمز در اکسیژن رسانی به بافت ها - احیای عالی سیستم گردش خون ، رگ زایی ، عصب زایی و رفع گرفتگی رگ‌ها، افزایش مولکول ATP به عنوان عامل موثر تبدیل چربی ها به انرژی در رفع گرفتگی رگها و تبدیل مواد غذایی - به انرژی و تغذیه هوشمندانه عضلات و ماهیچه ها در سراسر بدن بسیار مفید است.
وی نقش این دستگاه را در کاهش ۴۰۰ تا ۶۰۰ کالری در تاثیر فوق العاده در انعطاف پذیری گلبول های قرمز جهت عبور راحت در جریان خون و تسریع قوی‌تر سم زدایی بدن، اکسید و دفع سموم و فلزات سنگین بوسیله تعریق بدن و بهبود در بیماری مانند اوتیسم بهبود فوق العاده اکسیژن رسانی و گردش خون مناسب، بهبود روند درمان بیماری‌های عفونی موثر دانست و افزود: افزایش سیستم دفاعی در مقابل سرطان کاهش درد توام با آرامش و این دستگاه موجب کاهش ادرنالین میشود و برای ریلکس شدن بدن بسیار خواهد بود.
مدیر عامل شرکت مدار گستر فناور چالوس گفت: وجود روش‌های درمانی بسیار گران و پرخطر نیاز جامعه را برای متدهای درمانی جایگزین موثرتر و ایمن‌تر را بیش از پیش افزایش می‌دهد. حس امنیت در درمان امری بسیار ضروری برای مردم جامعه می باشد و ما به کمک دستگاه سونا ازون راهکارهای موثر در مشکلات مربوط به پوست و لاغری و زیبایی در حوزه پزشکی و ورزشی که درمان ان به روش های متداول ممکن نیست و یا هزینه بالاتری دارد را ارئه می دهیم.
خواجوی افزود: عدم وجود رقیب داخلی، کاهش قیمت به یک سوم نسبت به نمونه خارجی با همان کیفیت و استاندارد، دقت بالا تر و عملکرد بهتر نسبت به نمونه خارجی با روش ابداعی، سهولت استفاده از دستگاه از مزیت‌های رقابتی این دستگاه می باشد.
وی تصریح کرد: د ستگاه سونا ازون پیشرفته استاندارد ملی، مجوز بهداشت، گواهی‌های CE – ISO – FDA - را دارا می باشد.
ل.م ۵۴