به همت پارک علم و فناوری گلستان؛

عملیات عمرانی ساخت نخستین کارخانه نوآوری شهر گرگان آغاز شد

۰۸ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۶ کد : ۵۳۵۲۷ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۶۱۶
عملیات عمرانی نخستین کارخانه نوآوری شهر گرگان، به همت پارک علم و فناوری گلستان و با حضور استاندار، رئیس پارک علم و فناوری استان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در گرگان آغاز شد.
عملیات عمرانی ساخت نخستین کارخانه نوآوری شهر گرگان آغاز شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری گلستان، دکتر هادی حق‌شناس استاندار گلستان در آئین کلنگ‌زنی نخستین کارخانه نوآوری در استان ضمن قدردانی از همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر گرگان، اظهار داشت: اگر فقط یک ایده از این کارخانه به تولید محصول و تجاری‌سازی برسد، همه بخش‌ها از جمله شهرداری گرگان هم از آن منتفع خواهند شد.
دکتر حق‌شناس با اشاره به نقش شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با بیماری کرونا گفت: هم‌اکنون نگرانی‌های زیادی ناشی از کمبود موادضدعفونی کننده در برخی مناطق وجود دارد، اما یک شرکت دانش‌بنیان در استان گلستان نه فقط نیاز استان، بلکه دست‌کم ۳۹ درصد نیاز کشور را برطرف می‌کند.
استاندار گلستان خاطرنشان ساخت: علاوه براین، هم‌اکنون یک شرکت دانش‌بنیان دیگر نیز تولید ماسک را در استان شروع کرد و دیگر مشکلی به خاطر کمبود ماسک وجود نخواهد داشت.
وی تصریح کرد: امروزه دیگر شرکت‌های بزرگ از نظر سخت‌افزاری رشد نمی‌کنند بلکه این نیروی فکر و ایده است که مشکلات موجود را برطرف می‌کند.
دکتر حق‌شناس گفت: بخشی از نخبگان استان در بهترین دانشگاه‌های دنیا و کشور مشغول تحصیل هستند؛ راه‌اندازی کارخانه نوآوری فرصت بی‌نظیری برای جوانانی است که دوست دارند در زمینه فناوری‌های نوین کار کنند، اما مکان و فضایی برای فعالیت ندارند.
استاندار گلستان بیان داشت: فاز مطالعاتی این پروژه انجام و نقشه‌ها هم تهیه شده است. امیدواریم این کارخانه در مدت یک‌سال با ۵ میلیارد تومان اعتبار ساخته شود.
در ادامه، دکتر مهدی غفاری، رئیس پارک علم و فناوری گلستان نیز اظهار داشت: گرگان می‌تواند در آینده به سمت شهر نوآوری حرکت کند.
وی افزود: این کارخانه از مصوبه‌های سفر دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان است که در فضایی به مساحت ۳ هزار و ۶۰۰ مترمربع احداث می‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری استان گلستان گفت: برای احداث کارخانه نوآوری در گرگان بالغ بر ۵میلیارد تومان اعتبار مصوب شده و اختصاص یافته است.
وی بیان داشت: سعی می‌کنیم نخستین کارخانه نوآوری استان را در کمتر از یک‌سال آینده بسازیم و به مرحله افتتاح و بهره‌برداری برسانیم.
ل.م ۵۴