به همت محققان دانشگاه تهران؛

ایستگاه جدید باند پهن «دربید» شبکه لرزه‌نگاری یزد نصب و راه‌اندازی شد

۰۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۲ کد : ۵۳۴۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۸
ایستگاه جدید باند پهن «دربید» شبکه لرزه‌نگاری یزد، با حمایت مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران و استانداری استان یزد نصب و راه‌اندازی شد.
ایستگاه جدید باند پهن «دربید» شبکه لرزه‌نگاری یزد نصب و راه‌اندازی شد

به گزارش  اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تهران، ایستگاه لرزه‌نگاری «دربید» از شبکه لرزه‌نگاری یزد در بهمن ۱۳۹۸ با حمایت مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران و استانداری استان یزد نصب و راه‌اندازی شد.

بر اساس نیازهای موجود، ایستگاه‌های شبکه لرزه‌‌‌‌‌نگاری یزد همواره در حال افزایش یا به‌روزرسانی بوده است و ایستگاه لرزه‌نگاری «دربید» در منطقه‌ای خشک و کوهستانی در شمال شرق شهر یزد  واقع شده است و در بهمن‌ماه ۱۳۹۸ به منظور رصد دقیق‌تر فعالیت‌های زمین‌لرزه استان یزد به ویژه در مناطق غرب استان با نصب لرزه‌سنج از نوع باند پهن و تجهیزات مدرن راه‌اندازی شد.

هم‌اکنون شبکه لرزه‌نگاری یزد، با ۶ ایستگاه لرزه‌نگاری به صورت شبانه‌روزی فعالیت داشته و داده‌های ایستگاه‌ها به صورت برخط (آنلاین) به مرکز شبکه لرزه‌نگاری یزد و مرکز پایش زمین‌لرزه‌های کشور در تهران ارسال و همراه با داده‌های دیگر ایستگاه‌های لرزه‌نگاری، جهت ثبت و پردازش مناسب‌تر زمین‌لرزه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

س.س51/ل.م54