بررسی و ثبت 400 اختراع در دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

۲۷ فروردین ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۳ کد : ۵۳۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۹۱
<div dir="None">دکتر سیف ا... سعدالدین رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از بررسی و ثبت 400 اختراع توسط دفتر مالکیت فکری، در مدت پنج سال فعالیت پارک علم و فناوری خبر داد .</div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سع</div> ...
دکتر سیف ا... سعدالدین رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از بررسی و ثبت 400 اختراع توسط دفتر مالکیت فکری، در مدت پنج سال فعالیت پارک علم و فناوری خبر داد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سعدالدین بااعلام این خبر افزود: از این تعداد اختراع 170 مورد متعلق به واحدهای فناور مستقر در این پارک و اعضای هیئت علمی دانشگاه سمنان است .
وی همچنین از جذب 137 موسسه و هسته فناور خبر داد و گفت : این موسسات و هسته های فناور در زمینه های فنی مهندسی، کشاورزی، علوم پزشکی و خدمات مهندسی فعالیت دارند که در مدت پنج سال فعالیت پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، جذب و پذیرش شده‌اند .
رئیس پارک علم وفناوری دانشگاه سمنان از پرداخت 10 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری این دانشگاه خبر داد و تصریح کرد: باهدف حمایت از واحدهای فناور علاوه بر پرداخت اعتبارات فوق‏، واحدهای فناور جهت تجاری ‌سازی محصولات به مؤسسات مالی و بانک‌ها جهت دریافت تسهیلات ارزان قیمت معرفی می‌شوند.
به گفته وی کمک به تجاری سازی و بررسی اختراعات در دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برای اخذ تاییدیه علمی از سازمان پژوهشهای علمی وصنعتی ایران از دیگر اقدامات انجام شده دراین مرکز علمی است .