توسط معاون اول رئیس جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد؛

بهره‌برداری از خط تولید پکیج‌های سرمایشی و گرمایشی ساخت فناوران پارک علم و فناوری خراسان شمالی

تعداد بازدید:۸۶۸
خط تولید پکیج‌های سرمایشی و گرمایشی با قابلیت ذخیره‌سازی انرژی متعلق به یکی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری خراسان شمالی، همزمان با ۳۲۲ طرح تعاونی در سراسر کشور با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر کار، تعاون و رفاه و استاندار خراسان شمالی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
بهره‌برداری از خط تولید پکیج‌های سرمایشی و گرمایشی ساخت فناوران پارک علم و فناوری خراسان شمالی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری خراسان شمالی، دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری در این رویداد با گرامی‌داشت یاد آیت الله شهید بهشتی به سخنان او در تحقق بخش تعاون در اقتصاد کشور اشاره کرد و اظهار داشت: شهید بهشتی همواره تأکید داشت که از طریق ایجاد تعاونی ها می توان از ظرفیت کسانی که توانمند هستند اما سرمایه لازم را در اختیار ندارند برای رشد و توسعه کشور استفاده کرد.

دکتر جهانگیری همچنین در بخشی از سخنان خود با اشاره به رویکرد دانش بنیان کردن اقتصاد و ماموریت های معاونت علمی و فناوری رییس جمهور برای تحقق این رویکرد افزود: برای کاهش وابستگی به نفت بهترین جایگزین برای درآمدهای نفتی، اتکا به دانش و استعداد جوانان و فناوران کشور است.

استاندار خراسان شمالی نیز در این آیین گفت: این استان جزء پنج استانی بود که ۳ طرح تعاونی در آن به بهره برداری رسید.

دکتر شجاعی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۵۰ تعاونی با ۱۵۴ هزار عضو در این استان فعالیت دارند، افزود: در سفر اخیر رئیس جمهور به استان خراسان شمالی ۱۰ طرح تعاونی، در سفر دکتر کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به مناسبت ایام دهه فجر ۳ طرح و در حال حاضر ۳ طرح دیگر در حوزه تعاونی ها راه اندازی شد.

وی خاطر نشان کرد: در سال ۹۹ به دنبال توسعه کمی و کیفی بخش مردمی اقتصاد یعنی حوزه تعاونی ها، احیاء کارکرد و کارآیی گذشته آن، تاسیس تعاونی های جدید، افزایش اشتغال و میزان سرمایه گذاری به ویژه در روستاها هستیم.

شجاعی گفت: از دهیاری‌ها و شهرداری‌ها خواسته‌ایم تا در راستای تشکیل تعاونی‌ها و تعاونی عمران اقدامات لازم را انجام دهند که در ۴ ماه اخیر تا کنون ۶۶۶ طرح ارسال شده است.

 

افتتاح فن‌بازار منطقه‌ای خراسان شمالی

دکتر گرمه‌ای رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی در آیین افتتاح دفتر فن‌بازار منطقه ای استان با بیان اینکه فن بازار ملی ایران یا بازار فناوری به هدف شبکه سازی عرضه و تقاضای فناوری تاکنون در ۲۱ استان نمایندگی واگذار کرده است، گفت: نمایندگی این مرکز به همت پارک علم و فناوری، برای تعامل سازنده نهادهای مرتبط با علم و فناوری در سطح استان راه اندازی می شود.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران نیز در این آئین در محل پارک علم و فناوری خراسان شمالی برگزار شد، خاطر نشان کرد: این مرکز مسئولیت فن بازارهای عمومی و تخصصی در حوزه های اولویت دار کشور را به هدف ارائه خدمات به عرضه کنندگان، متقاضیان، کارآفرینان و سرمایه گذاران فناوری و شرکت های دانش بنیان در استان ها بر عهده دارد.

صدرخانلو در ادامه با اشاره به اینکه شبکه فن بازار ملی ایران بیش از ۴۰ کارگزار فناوری دارد که در سال گذشته ۱۴۰ میلیارد تومان گردش مالی داشته، گفت: این افراد عرضه و تقاضای فناوری را به یکدیگر معرفی می کنند تا با کم شدن فاصله میان آنها تعامل و تبادل درستی شکل بگیرد.

وی با اعلام اینکه مرکز فن بازار ملی ایران از سال ۸۲ فعالیت خود را در پارک فناوری پردیس آغاز کرده افزود: پارک علم و فناوری خراسان شمالی بعنوان مسئول راه اندازی و نماینده ی مسئول در این استان مجوز لازم را به دست آورده و شرکت پژواک تجارت ثمین ظفر و شرکت دانش پارسیس آریا به عنوان کارگزار و بازوان اجرایی این نمایندگی در استان خراسان شمالی معرفی می شوند.

مهندس لطفی مدیر مراکز رشد، موسسات و بازاریابی پارک علم و فناوری خراسان شمالی به عنوان مدیر فن بازار منطقه ای استان نیز در ادامه این نشست از برگزاری دو رویداد فن بازار سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان در فروردین ماه ۹۹ و ریوِرس پیچ صنایع کوچک با همکاری شرکت شهرک های صنعتی استان در اسفند ماه ۹۸ خبر داد.

در ادامه این آیین اولین جلسه شورای هماهنگی فن بازار منطقه ای استان با حضور اعضا به منظور بررسی و تصویب آیین نامه داخلی این شورا نیز برگزار شد.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۱ )