با بهره‌مندی از فناوری نانو صورت پذیرفت؛

تولید البسه ورزشی هوشمند و نخ‌های اسپاندکس توسط محققان پارک علم و فناوری استان زنجان

تعداد بازدید:۹۴۱
البسه ورزشی هوشمند و نخ‌های اسپاندکس با بهره‌مندی از تکنولوژی نانو، توسط محققان یکی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان زنجان طراحی، تولید و رونمایی شد.
تولید البسه ورزشی هوشمند و نخ‌های اسپاندکس توسط محققان پارک علم و فناوری استان زنجان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان زنجان، البسه ورزشی هوشمند دارای تکنولوژی کول‌مکس و نانو می‌باشد که به دلیل خاصیت تبخیر سریع عرق و پایداری بالای خواص، کاربرد مطلوبی در لباس‌های ورزشی دارند.

محصول دیگر این شرکت فناور، نخ‌های اسپاندکس است که دارای خاصیت آنتی‌باکتریال ماندگار بوده و استحکام و خاصیت کشسانی در آن‌ها بهبود یافته است. به همین دلیل این نخ‌ها در پارچه‌های کشی و پوشاک کاربرد فراوان دارند.

بر اساس این گزارش، همچنین در حاشیه رونمایی از البسه ورزشی هوشمند، از نرم‌افزار سامانه مدیریت فرآیندهای کسب و کار شرکت آرین نوین رایانه مستقر در پارک علم و فناوری استان زنجان نیز رونمایی شد.

سامانه جذب و پذیرش به صورت ساده، عملیات استقرار واحدها و هسته‌ها و ارزیابی آنها را تسهیل کرده و از دیگر عملیات قابل انجام در این سامانه، می‌توان به مکاتبات اداری پارک و شرکت‌های عضو در پارک و مرکز رشد نام برد و داوری و ثبت اختراعات از دیگر مزیت‌های این سامانه می‌باشد.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۱ )