به منظور حمایت از شتاب‌دهنده‌ها در حوزه تخصصی مهار ریزگردها صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز رشد دانشگاه شهید چمران اهواز

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۸:۵۴ کد : ۵۳۴۳۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۸
تفاهم‌نامه حمایت از شتابنده‌های تخصصی میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت آروند پرتو انرژی راهبردی (شتاب‌دهنده آپر) مرکز رشد دانشگاه شهید چمران اهواز، منعقد شد.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز رشد دانشگاه شهید چمران اهواز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز، هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه حمایت از فعالیت‌های مربوط به شتاب‌دهنده در حوزه تخصصی مهار ریزگردها، بیابان‌زدایی اقتصادی مردمی و شورورزی بر اساس طرح پیشنهادی است که با تائید اولیه ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشک‌سالی، فرسایش و محیط‌زیست و مرکز توسعه فناوری راهبردی رسیده است.
شتاب‌دهنده آپر، مستقر در دانشگاه شهید چمران اهواز به‌عنوان اولین شتاب‌دهنده تخصصی کشور در حوزه بیابان‌زدایی اقتصادی و کنترل گردوغبار با تائید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و انعقاد تفاهم‌نامه حمایت از شتاب‌دهنده‌های تخصصی میان مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی، ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشک‌سالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت آروند پرتو انرژی راهبردی (آپر) با مدیریت دکتر پیمان حسیبی عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز مجوز فعالیت گرفت.
گفتنی است شتاب‌دهنده‌ها هم‌اکنون در دنیا جزء جدایی‌ناپذیر اکوسیستم‌های استارتاپی هستند و هدف از تأسیس شتاب‌دهنده‌ها حمایت از استارتاپ‌ها برای تسریع در ورود به عرصه کسب‌وکار است.
ل.م ۵۴


( ۲ )