بررسی زمینه های همکاری دانشگاه‌های یزد و مجارستان

۲۶ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۹ کد : ۵۳۳۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۸
در نشستی با حضور دکترمحمدصالح اولیا رئیس دانشگاه یزد و "یانوش کواچ" سفیر مجارستان در ایران، زمینه‌های همکاری دانشگاه یزد و دانشگاه‌های کشور مجارستان بررسی شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  در...
بررسی زمینه های همکاری دانشگاه‌های یزد و مجارستان
در نشستی با حضور دکترمحمدصالح اولیا رئیس دانشگاه یزد و "یانوش کواچ" سفیر مجارستان در ایران، زمینه‌های همکاری دانشگاه یزد و دانشگاه‌های کشور مجارستان بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  در این نشست رئیس دانشگاه یزد با تاکید بر نقش این دانشگاه به عنوان مرجع ملی همکاری های علمی با دانشگاه های مجارستان به معرفی رشته های برتر دانشگاه یزد پرداخت.
 دکترمحمدصالح اولیا ضمن تاکید بر نقش این دانشگاه در تخصیص بورس های کشور مجارستان بیان کرد: دانشگاه یزد نیز تعدادی بورس تحصیلی به دانشجویان علاقه مند کشور مجارستان اختصاص خواهد داد.
سفیر مجارستان نیز در این نشست با اشاره به سابقه روابط نزدیک ایران و مجارستان به وضعیت علمی برتر دانشجویان ایرانی در دانشگاه های کشور مجارستان اشاره کرد.
 وی افزود:بر اساس توافق صورت گرفته سالانه 100 بورس تحصیلی به دانشجویان ایرانی اختصاص داده شده است.
 سفیر مجارستان همچنین به علاقه مندی دانشجویان مجاری به تحصیل در رشته های ایران شناسی و زبان شناسی در دانشگاه های ایران اشاره کرد