با تقدیر رئیس جمهوری؛

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی برنده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شد

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۳ کد : ۵۳۳۶۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۲۶
جایزه کتاب سال به کتاب «نظریه و نقد ادبی: درسنامه‌ای میان‌رشته‌ای» تالیف استاد برجسته نظریه و نقد ادبی دانشگاه علامه طباطبائی تعلق گرفت.
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی برنده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه علامه طباطبایی، کتاب دکتر پاینده استاد برجسته نظریه و نقد ادبی با عنوان «نظریه و نقد ادبی: درسنامه‌ای میان‌رشته‌ای» که پیشتر جوایز متعددی را به خود اختصاص داده بود در مراسم سی‌وهفتمین دوره کتاب سال، ششمین دستاورد خود را کسب کرد و به عنوان کتاب برگزیده اعلام شد این کتاب در دو مجلد و یک هزار و ۱۰۰ صفحه به عنوان منبع درسی نقد ادبی تألیف شده است.

از جمله جوایز کسب شده این کتاب می توان به جایزه پژوهشگر برگزیده سال انجمن منتقدان، پژوهشگران و نویسندگان خانه تئاتر ایران (۱۳۹۸)، جایزه جلال آل‌احمد در بخش نقد ادبی (۱۳۹۸)، جایزه کتاب سال دانشگاهی در بخش ادبیات فارسی از سوی دانشگاه تهران (۱۳۹۸)، جایزه کتاب برتر سال از سوی سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها «سمت» (۱۳۹۸)، تقدیر از سوی دانشگاه علامه طباطبائی برای تألیف کتاب نظریه و نقد ادبی در هفته پژوهش (۱۳۹۸) اشاره کرد.

گفتنی است، این مراسم با حضور رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد و نفرات برگزیده جایزه خود را از دست حسن روحانی دریافت کردند.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴