با همکاری پارک علم و فناوری کردستان؛

مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان قروه به بهره‌برداری رسید

تعداد بازدید:۷۲۷
مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان قروه با حضور فرماندار این شهرستان و رئیس پارک علم و فناوری کردستان افتتاح شد.
مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان قروه به بهره‌برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کردستان، این مرکز رشد در ساختمانی به مساحت 700 متر مربع و با همکاری پارک علم و فناوری کردستان و فرمانداری قروه راه‌اندازی شد.

 در مراسم افتتاحیه مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان قروه دکتر سعیدی رییس پارک علم و فناوری کردستان با اشاره به تاریخچه راه‌اندازی پارک‌های علم و فناوری گفت: همان‌طور که مسئولان و دانشگاهیان به‌درستی دریافته‌اند، راه اندازی پارک‌های علم و فناوری یکی از راه‌های مقابله و از بین بردن چالش‌های اقتصادی چالش‌هایی است.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین رسالت پارک‌های علم و فناوری هم‌افزایی بین مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و محیط‌های کسب و کار است، افزود: این نوع هم‌افزایی باعث ایجاد خدمات و محصولات با ارزش افزوده‌ی بالا و توسعه‌ اقتصاد دانش محور می‌شود.

دکتر سعیدی تصریح کرد: در سال‌هایی که از آغاز فعالیت پارک علم و فناوری می‌گذرد، سعی در گسترش فعالیت‌های خود در تمامی نقاط استان کردستان داشته‌ایم و سعی بر این است که تا با استفاده از توانمندی‌های بالقوه متمرکز در مراکز آموزشی و پژوهشی تحت مسئولیت خود، در حوزه فناوری نیز انجام وظیفه نماید و با حمایت از کارآفرینان، مبتکران، فناوران و استعدادهای درخشان و ایجاد محیط‌های علمی و پویای منطقه  برای تعامل فعال بین تحقیقات، صنعت و تجارت وظیفه خود در توسعه شهرستان و استان را به انجام رساند.

وی با برشمردن برخی از خدمات پارک علم و فناوری و مراکز رشد، گفت: هدف پارک ساماندهی یک محیط فعال برای ایجاد هم‌افزایی ناشی از کار جمعی و حمایت از فعالیت‌های هدفدار نوآوران و شرکت های اقتصادی فعال دانش بنیان در زمینه های مختلف فناوری است. با عنایت به این که ایده‌های نوآوری تا شرکت‌های دانش‌بنیان در چه مرحله‌ای از رشد قرار دارند، نظام خدماتی پارک علم و فناوری کردستان متناسب به مرحله رشد آنها عمل می کند.

به گفته دکتر سعیدی، پارک علم و فناوری کردستان سرویس‌های ویژه‌ای را به واحدهای مستقر ارائه می‌دهد که اهم آنها شامل تامین فضای استقرار، فضای کار اشتراکی، خدمات مشاوره و منتورینگ و برگزاری دوره‌های تخصصی کسب و کار و ... است.

وی در پایان تاکید کرد: چشم‌انداز اصلی پارک تبدیل شدن به یک زیرساخت اساسی و یکی از جذاب‌ترین محیط‌های کاری برای حضور نخبگان، نوآوران و فناوران صاحب ایده و خلاقیت و هدایت آنها به سمت راه‌اندازی کسب و کارهای مبتنی بر دانش است و امیدوارم با همکاری و تعامل با عزیزان در شهرستان قروه بتوانیم با توجه به پتانسیل‌های موجود این فضا را ایجاد نماییم.

 

گفتنی است در آیین افتتاح مرکز رشد قروه شهردار، مدیران کل اداره صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، رییس دانشگاه علمی کاربردی و جمعی از مقامات این شهرستان نیز حضور داشتند.

ل.م54