با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت؛

افتتاح مجهزترین طرح تولید مبدل‌های انرژی در خاورمیانه در یکی از شرکت‌های فناور پارک علم و فناوری خراسان رضوی

تعداد بازدید:۶۹۰
بزرگ‌ترین و مجهزترین خط تولید پیوسته مبدل‌های انرژی الکتریکی در سطح خاورمیانه توسط یکی از شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری خراسان رضوی در تولید مبدل‌های انرژی با فناوری پیوسته و یکپارچه با حضور دکتر رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، رزم حسینی استاندار خراسان رضوی، مهندس مس فروش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دکتررضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان در شهرستان چناران افتتاح شد.
افتتاح مجهزترین طرح تولید مبدل‌های انرژی در خاورمیانه در یکی از شرکت‌های فناور پارک علم و فناوری خراسان رضوی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری خراسان، دکتررحمانی ضمن ابراز رضایت و خشنودی در بازدید از این کارخانه مدرن گفت: خوشبختانه راه اندازی طرح توسعه شرکت نیان الکترونیک با قابلیت کاهش ارزبری بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار در سال در زمینه سیستم‌های تغذیه مخابراتی و مبدل های انرژی الکتریکی در راستای برنامه نهضت ساخت داخل قلمداد می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: تمامی تجهیزات تولیدی در این واحد تا سال گذشته کاملاً وارداتی بوده که امروز خوشبختانه به طور ۱۰۰ درصد در این واحد، تولید و به بازار مصرف کشور ارائه خواهد شد.

مهندس چمنیان، مدیر ارشد گروه صنعتی نیان الکترونیک نیز گفت: در این طرح برای ۴۰۰ نفر اشتغال مستقیم و ۱۰۰۰ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: این طرح ظرفیت تولید سالیانه ۱۰۰۰ مگاوات مبدل های انرژی الکتریکی شامل سیستم های تغذیه مخابراتی، اینورترهای نیروگاه خورشیدی، کانورترهای نیروگاه بادی، نتابع تغذیه صنعتی با ۵,۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری را دارد که ضمن تامین نیاز کامل کشور در زمینه تولید مبدل های انرژی در صنعت مخابرات، تجدیدپذیر و انرژی، با توان رقابت کیفی با محصولات خارجی و با توجه به استانداردهای کسب شده جهانی، می تواند این محصولات High-Tech را صادر کند.
 

 

تامین تجهیزات و خدمات مهندسی زیرساخت تغذیه نیرو مخابراتی کشور سوریه توسط محققان پارک علم و فناوری خراسان رضوی

شرکت نیان الکترونیک عضو امور موسسات پارک علم و فناوری خراسان، به عنوان برنده بزرگترین مناقصه بین‌المللی تامین تجهیزات و خدمات مهندسی زیرساخت تغذیه نیرو مخابراتی کشور سوریه، موفق به عقد و تبادل قرارداد اجرای این پروژه شد.

شرکت نیان الکترونیک به پشتوانه بیش از ربع قرن دانش و تجربه در زمینه طراحی و تولید تجهیزات تامین و تبدیل انرژی و ارائه خدمات مهندسی مرتبط مطابق با استانداردها و کیفیت بین المللی، به عنوان برنده بزرگترین مناقصه بین المللی تامین تجهیزات و خدمات مهندسی زیرساخت تغذیه نیرو مخابراتی کشور سوریه موفق به عقد و تبادل قرارداد اجرای این پروژه شد.

براساس این قرارداد، جایگزینی و انتقال بار مراکز بدون قطعی و وقفه از تجهیزات فعلی به تجهیزات مدرن نیان الکترونیک برپایه دانش و تخصص تیم خدمات مهندسی شرکت نیان الکترونیک، در۹ مرکز اصلی شهرهای دمشق، حمص، حماه، لاذقیه و حلب در مدت یک سال انجام می شود.

این پروژه دربرگیرنده فاز اول چهار پروژه مشابه در سال‌های آتی نیز می‌باشد و اجرای آن با افزایش قابلیت اطمینان و کیفیت زیرساخت تغذیه نیرو باعث افزایش پایداری و توسعه بسترهای ارتباطی در کشور سوریه خواهد شد.

گفتنی است که مدیرعامل شرکت مخابرات سوریه نیز ضمن ابراز شگفتی نسبت به سطح توانمندی‌ها و کیفیت محصولات نیان الکترونیک در مقایسه با سایر برندهای بین‌المللی، تمایل خود را به مشارکت بیشتر برای دریافت مشاوره در طراحی و اجرای پروژه های مرتبط با نوسازی، بهینه سازی، نگهداری و تربیت نیروی انسانی متخصص از آکادمی نیان الکترونیک ابراز کرد.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴