هم‌زمان با دهه مبارک فجر؛

دو پروژه عمرانی عمرانی در دانشگاه شهرکرد به بهره‌برداری رسید

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۷:۳۶ کد : ۵۳۲۸۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۷
هم‌زمان با دهه مبارک فجر دو پروژه عمرانی «زمین چمن مصنوعی » و «خوابگاه دخترانه خیرساز ۱۵ خرداد» در دانشگاه شهرکرد افتتاح شد.
دو پروژه عمرانی عمرانی در دانشگاه شهرکرد به بهره‌برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهرکرد، دکتر سعید کریمی رئیس دانشگاه شهرکرد در آیین افتتاح این خوابگاه به معرفی دانشگاه شهرکرد پرداخت و گفت: دانشگاه شهرکرد دارای سه پردیس شهرکرد، بروجن و فارسان است، ۸۵۰۰ دانشجو دارد که در ۲۰۰ رشته گرایش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای تخصصی و دکترای حرفه‌ای مشغول به تحصیل هستند، ۵۲ درصد دانشجویان دختر و ۴۸ درصد پسر هستند و ۹۵ درصد دانشجویان به صورت روزانه و ۵ درصد به صورت نوبت دوم تحصیل می کنند.

رییس دانشگاه شهرکرد، تصریح کرد: خوابگاه دخترانه ۱۵ خرداد در دانشگاه شهرکرد با مساحت چهار هزار متر مربع، در قالب سه طبقه و ۵۸ اتاق با ظرفیت ۳۰۰ دانشجو به بهترین نحو ممکن و بر اساس آخرین استانداردها ساخته شده است.

وی با اشاره به روند ساخت پردیس بروجن گفت: ساختمان‌های آموزشی این دانشکده با حمایت دولت و استانداری چهارمحال و بختیاری در حال احداث است اما برای احداث سلف سرویس و خوابگاه نیازمتد مساعدت خیرین هستیم.

دکتر کریمی افزود: استان چهارمحال و بختیاری یک استان کم برخوردار است و نیاز به مساعدت و کمک بیشتری دارد و دانشگاه شهرکرد نیز نیازمند مساعدت بیشتر چه از جانب دولت و چه از جانب بنیاد های مانند بنیاد ۱۵ خرداد و بنیاد برکت است.

خوابگاه دخترانه ۱۵ خرداد، با مساحت چهار هزار متر مربع و ظرفیت ۳۰۰ نفربه همت و نیت خیر خواهانه بنیاد ۱۵ خرداد، توسط آیت الله صانعی رییس بنیاد ۱۵ خرداد در دی ماه ۱۳۹۵ در قالب طرح خورشید کلنگ زنی شد و پس از گذشت ۳ سال با صرف اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

زمین چمن مصنوعی دانشگاه شهرکرد نیز در ابعاد ۲۲ * ۴۲ مترمربع با مشارکت و همکاری صندوق رفاه دانشجویان، اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه شهرکرد احداث شده است.

گفتنی است در آیین افتتاح این پروژه‌های عمرانی دکترناصر مطیعی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام محمد علی نظام زاده و حجت الاسلام مسیح مهاجری اعضای شورای سیاستگذاری طرح خورشید بنیاد ۱۵ خرداد، مهندس مجید نظری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری، دکتر سعید کریمی رییس دانشگاه شهرکرد، حجت الاسلام دکتر سعید صفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه و جمعی از معاونان، مدیران و کارکنان دانشگاه شهرکرد نیز حضور داشتند.

ل.م ۵۴


( ۲ )