هم‌زمان با ایام‌ا... دهه مبارک فجر صورت پذیرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری اداره کل تربیت بدنی سازمان اموردانشجویان و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید:۶۵۸
تفاهم‌نامه همکاری اداره کل تربیت بدنی سازمان اموردانشجویان و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران، به‌منظور توسعه همکاری‌ها و اشاعه هر چه بیشتر رشته ورزشی بدنسازی و پرورش اندام در دانشگاه‌های کشور منعقد شد.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری اداره کل تربیت بدنی سازمان اموردانشجویان و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، این تفاهم‌نامه توسط دکترعلیزاده مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان و پورعلیفرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران به امضا رسید.

در حاشیه مراسم امضای این تفاهم‌نامه که در محل فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برگزار شد، دکتر علیزاده ضمن توصیف وضعیت و جایگاه رشته ورزشی بدنسازی و پرورش اندام در دانشگاه‌های کشور، استقبال و پیشرفت این رشته در بین دانشجویان دانشگاه‌ها را بسیار چشمگیر و سریع دانسته و بر لزوم تلاش و همکاری همه‌جانبه برای توسعه علمی و فنی این رشته تأکید کرد.

وی ضمن ابراز خرسندی از توسعه همکاری‌ها با فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، وجود زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های تخصصی موجود برای این رشته در دانشگاه‌ها را فرصت بسیار مناسبی برای توسعه علمی و همگانی رشته بدنسازی و پرورش اندام دانست.

مدیرکل تربیت‌بدنی سازمان امور دانشجویان بابیان اینکه در حال حاضر ۱۰۷ اتاق تندرستی در دانشگاه‌ها و در خوابگاه‌های دانشجویی وجود دارد و توسعه این فضاها در سال آینده از برنامه‌های این اداره کل می‌باشد. بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق و همچنین آموزش افراد بر اساس دانش روز تأکید داشت.

دکتر علیزاده با اشاره به برگزاری المپیادهای ورزش‌های همگانی و قهرمانی در دانشگاه‌های کشور و مسابقات ورزشی درون دانشگاهی و اقبال عمومی که دانشجویان به رشته بدنسازی و پرورش اندام دارند، شرایط لازم برای اجرای طرح‌های پژوهشی دانشجویان با رویکرد همگانی و قهرمانی در این رشته را اعلام و بر همکاری اداره کل و دانشگاه‌ها را در این زمینه تأکید کرد.

وی آموزش نیروی انسانی متخصص را از ملزومات توسعه این رشته دانسته و همکاری فدراسیون با انجمن بدنسازی و پرورش اندام دانشگاه‌های کشور در این زمینه را از مقدمات کار توسعه و مدیریت علمی این رشته ورزشی در جامعه دانست.

در این جلسه پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ضمن استقبال از همکاری فدراسیون با دانشگاه‌ها، آمادگی خود و مجموعه فنی این فدراسیون را برای توسعه هم جانبه این رشته در دانشگاه‌ها اعلام کرد.

وی اجرای برنامه‌های آموزشی برای دانشجویان و دانشگاهیان و برگزاری مسابقات رشته‌های مختلف زیرمجموعه این رشته ورزشی را ازجمله راه‌های توسعه این رشته دانست.

ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴