معرفی طرح‌های برگزیده دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم؛

تهیه طرح مدل‌سازی تأثیر خروج هیترهای فشارقوی بر تولید واحدها با ارائه نرم‌افزار مرتبط نیروگاه شازند توسط محققان دانشگاه اراک

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۰ کد : ۵۳۰۹۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۴۷
طرح مدل‌سازی تأثیر خروج هیترهای فشارقوی بر تولید واحدها با ارائه نرم افزار مرتبط نیروگاه شازند توسط پژوهشگران دانشگاه اراک تهیه و به عنوان یکی از طرح های صنعتی برگزیده دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور معرفی شد.
تهیه طرح مدل‌سازی تأثیر خروج هیترهای فشارقوی بر تولید واحدها با ارائه نرم‌افزار مرتبط نیروگاه شازند توسط محققان دانشگاه اراک

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، به منظور بررسی تمامی نکات فنی و اقتصادی حذف هیترها از چرخه کار نیروگاه های بخار، به گونه‌ای که آب تغذیه فقط توسط هیترهای فشار پایین و مقداری هم در دیاریتور پیش گرم شود، نیاز است در ابتدا سیکل به صورت تحلیل‌های ترمودینامیکی با و بدون در نظر گرفتن هیترهای آب تغذیه مدل‌سازی شود و کاهش توان خالص در حالت بدون هیتر و کارکرد معمول بویلر، ارزیابی شود. در مرحله بعد باید بویلر به صورت دقیق مدل شود و نهایتاً بیشینه بار بویلر که متناظر با بیشینه توان خروجی کل سیکل است، برآورد شود.
مدل سازی بویلر و دیگر تجهیزات نیروگاه برای دستیابی به بیشینه بار مجاز بویلر و مقایسه نتایج در حالات مختلف از دستاوردهای ویژه این طرح برگزیده است.
ل.م ۵۴

کلید واژه ها: وزارت علوم


( ۳ )