رئیس سازمان امور دانشجویان تأکید کرد:

ضرورت ارتباط مؤثر کانون‌های همیاران سلامت با مراکز مشاوره

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۷:۳۷ کد : ۵۳۰۴۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۱۰
دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان در چهارمین همایش کشوری کانون‌های دانشجویی دستیاران سلامت روان که در دانشگاه اصفهان برگزارشد، بر ضرورت ارتباط مؤثر کانون‌های همیاران سلامت با مراکز مشاوره تأکید کرد.
ضرورت ارتباط مؤثر کانون‌های همیاران سلامت با مراکز مشاوره

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اصفهان، دکتر صدیقی در این مراسم گفت: کانون‌های همیاران سلامت سابقه طولانی ندارند ولی چون برمبنای یافته‌های علمی بنا شده‌اند همواره موفق و پایدار خواهند بود و این کانون‌ها می‌توانند ارتباط موثری با مراکز مشاوره داشته باشند.

وی افزود: کانون‌های همیار به منظور جلوگیری از ویروس کرونا باید آموزش‌های لازم را ببینند و در اجرای برنامه آموزشی و پیشگیری از این ویروس که از هفته آینده اعلام می‌شود، کمک کنند.
دکتر صدیقی در ادامه، تلاش برای تغییر فضای عمومی دانشگاه را ضروری دانست و افزود: افزایش احساس نشاط در جوانان بسیار ضروری و مهم است.
معاون وزیر علوم درخصوص احساس خوشبختی در جوانان اظهار داشت: در باب احساس خوشبختی و واقعیت خوشبختی در جامعه باید توجه بیشتری انجام شود.
دکتر صدیقی آموزش مهارت‌های زندگی را در تقویت احساس خوشبختی مهم و اساسی دانست و بر فعالیت‌های فرهنگی مناسب با روحیات جوانان تاکید کرد.
دکترصادقی دبیر اجرایی همایش و رییس مرکز مشاوره دانشگاه اصفهان نیز گزارش مبسوطی از روند اجرایی این همایش ارائه و بر ضرورت توجه کانون‌های دانشجویی همیار سلامت در رفع مشکلات دانشجویان تاکید کرد.
گفتنی است در این همایش از کانون‌های برتر کشوری و مجریان همایش‌های سال گذشته تقدیر شد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷