معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم مطرح کرد؛

درآمدزایی و تنوع‌بخشی به منابع مالی، راهکار برون‌رفت دانشگاه‌ها از مشکلات در شرایط تحریم

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۷ کد : ۵۳۰۴۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۹۱۶
دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تنوع‌بخشی به درآمدها و ایجاد درآمد اختصاصی پایدار را راهکار برون رفت دانشگاه‌ها از مشکلات ناشی از تحریم و تروریسم اقتصادی عنوان کرد.
درآمدزایی و تنوع‌بخشی به منابع مالی، راهکار برون‌رفت دانشگاه‌ها از مشکلات در شرایط تحریم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گنبد کاووس، دکتر نظرپور نماینده عالی وزیر علوم با حضور در شرق استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس ضمن بازدید از دانشگاه گنبد کاووس در نشست شورای این دانشگاه، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، توصیه کرد: با توجه به اقدامات انجام شده در دانشگاه گنبدکاووس، چشم‌انداز این دانشگاه براساس دانشگاه سبز قرار گیرد.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، توجه به رسالت آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌ها در کنار تلاش برای تنوع‌بخشی به درآمدها را ضروری دانست.
دکتر نظرپور تصریح کرد: توجه به تجربیات دانشگاه‌های خارج از کشور به منظور جلوگیری از تکرار اشتباهات در برنامه‌های اجرایی، الزامی است.
وی ضمن تاکید بر حرکت دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه سبز، توجه به دولت الکترونیک و حذف کاغذ را به عنوان یکی از مهم‌ترین راهکارهای حرکت دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه سبز ذکر کرد.
در ادامه دکتر ابوالفضل طهماسبی رئیس دانشگاه گنبد کاووس ضمن خیرمقدم به حاضران به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در دانشگاه پرداخت.
دکتردنظرپور همچنین ضمن بازدید از دانشگاه گنبد کاووس، چندین پروژه از جمله سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم پایه و فنی و مهندسی با ظرفیت ۱۱۲ نفر با اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیون ریال، زمین چمن مصنوعی با مساحتی بالغ بر یک‌هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۲۷۰۰ میلیون ریال، استخر دومنظوره ذخیره آب و پرورش ماهی با اعتباری بالغ بر ۱,۵۰۰ میلیون ریال و افتتاح مزرعه آموزشی و پژوهشی دانشگاه با مساحتی بالغ بر ۱۰ هکتار، را افتتاح کرد.
ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷