همزمان با ایام الله دهه فجر؛

مرکز نوآوری باز و انتقال فناوری وستا با مشارکت پارک علم و فناوری البرز افتتاح شد

تعداد بازدید:۹۹۲
مرکز نوآوری باز و انتقال فناوری «وستا» در حوزه کشاورزی با مشارکت پارک علم و فناوری البرز، شرکت البرز آنزیم و مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) توسط دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح شد.
مرکز نوآوری باز و انتقال فناوری وستا با مشارکت پارک علم و فناوری البرز افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، مرکز آموزشی امام خمینی (ره) در استان البرز، همزمان با ایام الله دهه فجر میزبان دکترستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، دکترشهبازی استاندار البرز، دکترربانی رییس پارک علم و فناوری البرز و تعداد زیادی مدیران استانی و ملی و فعالان اکوسیستم کارآفرینی استان البرز شد تا مرکز نوآوری باز و انتقال فناوری «وستا» در حوزه کشاورزی با مشارکت پارک علم و فناوری البرز، شرکت البرز آنزیم و مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) افتتاح شود.

دکترستاری در آیین افتتاحیه مرکز نوآوری باز و انتقال فناوری وستا، رونق شتابدهنده ها و مراکز نوآوری را گامی مهم در راستای رونق زیست بوم نوآوری دانست و گفت: این مرکز نوآوری نیز بخشی از همان زیست بومی است که راه را برای جذب جوان های دانش آموخته و خلاقمان هموار می کند. این زیست بوم، زمینه تبدیل ایده های خلاق را به کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپ ها فراهم می کند.

وی با اشاره به حمایت از مراکز نوآوری و شتابدهنده ها با هدف رونق کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپی گفت: در معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری همچون گذشته از این نوع نگاه و اندیشه حمایت می کنیم و آماده ایم تا چالش ها و موانع را برای رونق زیست بوم نوآوری فراهم کنیم.

در ادامه دکترشهبازی استاندار البرز گفت: استان البرز با حضور مستمر دکترستاری به بهشت شرکت های دانش بنیان و استارت آپی تبدیل شده است.

وی افزود: منطقه ویژه پیام نیز در البرز با توجه به ظرفیت های موجود بزودی به قطب اقتصاد دیجیتال کشور تبدیل می شود.

دکترشهبازی گفت: شرکت های بسیاری در حوزه اقتصاد دیجیتال در پیام مستقر شده اند که امید است معاون علمی و فناوری رییس جمهور در هفته آینده از این مجموعه پویا دیدن کنند.

استاندار البرز اضافه کرد: انعقاد تفاهم نامه های راه اندازی کارخانه نوآوری و اجرای پروژه ملی اشتغال مهارت محور و ثبت صندوق شکوفایی و نوآوری استان از جمله اقدامات مثبتی است که اخیراً در راستای حمایت از فعالیت های دانش بنیان رقم خورد.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴