رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبر داد:

آماده سازی سند آمایش حوزه خدمات رفاهی دانشجویی/ ایجاد عدالت بیشتر با اجرای این سند

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۱ کد : ۵۳۰۱۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۶۶
جلسه معاونان دانشجویی و فرهنگی منطقه۴ کشور با حضور دکتر ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.
آماده سازی سند آمایش حوزه خدمات رفاهی دانشجویی/ ایجاد عدالت بیشتر با اجرای این سند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی قم، در این جلسه دکتر مطیعی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و تسلیت به مناسبت شهادت سردارسپهبد حاج قاسم سلیمانی، لقب سردار دلها را برای وی بسیارشایسته دانست و افزود: خدمت کردن مسئولان در کشور باید مانند حاج قاسم باشد که این چنین ماندگار شود.
دکتر مطیعی از استقرار نظام ITخدمات دانشجویی خبر داد و افزود: با ایجاد این سامانه کلیه فعالیت‌های مربوط به صندوق رفاه در بستروب انجام می‌شود که این امر باعث ارائه خدمات بهتردر کوتاه‌ترین زمان ممکن می گردد.
وی افزود: سند آمایش در حوزه خدمات رفاه دانشجویی در حال آماده سازی است و سامانه‌های مربوط به آن درچهار بخش کشوری، منطقه‌ای، استانی و دانشگاهی ایجاد می‌شود که بر اساس استانداردهای مشخص شده هر دانشگاه می‌تواند بر اساس ضریب محرومیت و ضریب برخورداری از خدمات این صندوق استفاده کند، بی‌شک با استفاده از این روش عدالت نیز بیشتر رعایت می‌شود.
رئیس صندوق رفاه گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته وام‌های دانشجویی نیز باید مورد نظارت و ارزیابی قرار گیرد. در حال حاضر بیست و دو نوع وام دانشجویی داریم که با یک بازنگری اساسی تعداد وام‌ها کمتر و مبلغ آن‌ها بیشتر خواهد شد.
در ادامه دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم به پیشرفت‌ها و تحولات اخیر این دانشگاه اشاره کرد و افزود: طی یک سال اخیر با بازسازی و مجتمع سازی کلاس‌های آموزشی، متمرکزشدن خوابگاه‌های خواهران و برادران، علاوه بر رضایت‌مندی دانشجویان، صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری را نیز داشته ایم.
دکتر رضایی نور گفت: با افزایش انجمن های علمی از ۶ انجمن به ۹ انجمن، اختصاص فضای فیزیکی به آنها، ارتباط تنگاتنگ مسئولان با اعضای انجمن ها، کانون‌ها و تشکل های دانشجویی، تقبل ۵۰ درصد هزینه خوابگاه از جانب دانشگاه برای دانشجویان، ارتقای کیفیت غذا و ایجاد تنوع بیشتر در آن و ساخت ورزشگاه بخشی از مطالبات دانشجویان در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی مرتفع شده است.
وی افزود: افزایش ۲۰ درصدی جذب اعضای هیات علمی در رشته‌های مورد نیاز، ساخت و تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشگاه، راه اندازی فضای کار اشتراکی و باشگاه توانمند سازی استارتاپ ها (بتا)، افتتاح میز خدمت الکترونیکی، برگزاری دوره های مهارتی برای دانشجویان از طریق مرکز آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه از جمله برنامه هایی بوده است که ارتقای آموزش و پژوهش و رضایتمندی دانشجویان را ایجاد کرده است.
رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: به منظور رفاه هر چه بیشتر دانشجویان زمین‌چمن‌مصنوعی و سلف مکمل نیز در حال راه‌اندازی و بهره‌برداری است.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷