توسط معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده؛

سند ارتقای بانوان استان ایلام رونمایی شد

۳۰ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۱ کد : ۵۲۷۶۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۳
سند ارتقای بانوان استان ایلام که دانشگاه ایلام مجری آن می‌باشد، با حضور دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده رونمایی شد.
سند ارتقای بانوان استان ایلام رونمایی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، این سند با همفکری اساتید، دانشگاهیان، نخبگان، کارشناسان و مدیران دستگاه‌های اجرایی بر اساس رویکرد بومی تدوین شده و ضمن شناسایی و ارزیابی وضعیت موجود زنان در استان ایلام، راهکارهای کارشناسی برای ارتقای شاخص‌های اشتغال، آموزش، مشارکت اجتماعی و سیاسی زنان نیز در آن پیش‌بینی شده است.
دکتر ابتکار در سفر به استان ایلام و با شرکت در نشست شورای توسعه و برنامه‌ریزی که با حضور سلیمانی دشتکی استاندار ایلام، دکتر نوذری معاون سیاسی و امنیتی استانداری، دکتر علی‌اکبری رئیس دانشگاه ایلام برگزار شد، در خصوص اهمیت اجرای سند جامع ارتقا وضعیت بانوان در سطح کشور اظهار داشت: این سند، یک سند راهبردی، جامع، مستدل، زمان‌بندی شده و کارشناسی برای برقراری عدالت و ارتقای توانایی‌ها و ظرفیت‌های بانوان در سطح کشور است.
وی افزود: همچنین برای ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای دختران دانشجو، تفاهم‌نامه‌ای با وزارت علوم منعقد شده، که هدف از آن آموزش مهارت‌های مختلف زندگی، اشتغال و کارآفرینی به دختران دانشجو است و در این راستا، دانشگاه ایلام به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های منتخب وزارت علوم برای اجرای این طرح برگزیده شده است.
همچنین در این جلسه، دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام پیشنهاد حمایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده از ایجاد مرکز مطالعات زن و خانواده در دانشگاه ایلام را مطرح کرد و مقرر شد در این خصوص مکاتبات لازم جهت اخذ حمایت صورت پذیرد.
س. س ۵۱/ ل. م ۵۴ ع. ع ۵۷


( ۱ )