دکتر غفاری در جلسه راهیان نور دانشگاهیان تاکید کرد؛

ضرورت اهتمام بیشتر در زمینه تولید محتوای غنی برای برنامه راهیان نور

۳۰ دی ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۸ کد : ۵۲۷۵۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۸۸۲
دکتر غلامرضا غفاری در جلسه راهیان نور دانشگاهیان، با اشاره به استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های مناطق غرب و جنوب غرب در راهیان نور، تاکید کرد: باید در زمینه تولید محتوای غنی برای برنامه راهیان نور اهتمام بیشتری داشته باشیم.
ضرورت اهتمام بیشتر در زمینه تولید محتوای غنی برای برنامه راهیان نور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، جلسه راهیان نور دانشگاهیان (قرارگاه شهید علم الهدی) با حضور دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر وجدانی نیا، معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی، مهندس عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر جعفرپور، رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم و جمعی از مدیران دانشگاه‌های پیام نور، جامع علمی کاربردی، فنی و حرفه ای و فرهنگیان و سازمان بسیج دانشجویی در محل معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
دکتر غفاری در این جلسه ضمن تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و همراهانش و نیز تسلیت جان‌باختگان حادثه کرمان و حادثه هواپیمایی اوکراین اظهار داشت: از جمله فعالیت‌هایی که در آن دانشگاه‌ها اهتمام ویژه دارند فعالیت در زمینه اردوهای راهیان نور است.
وی ضمن تقدیر از رشد فعالیت‌های مرتبط با راهیان نور دانشگاه‌ها هم به لحاظ کمی و کیفی، تاکید کرد: با توجه به تأثیرگذاری این فعالیت افتخارآمیز و تأثیرگذار، باید این اردوها به گونه‌ای تنظیم شود که دانشجویان بتوانند از دستاوردها و توانمندی‌های علمی کشور نیز بازدید داشته باشند.
دکتر غفاری با بیان اینکه شهادت افتخارآمیز سردار سلیمانی سرمایه اجتماعی ایرانیان است، افزود: گرچه شرایط اقتصادی به گونه‌ای است که دستگاه‌ها با تنگناهایی اقتصادی مواجه هستند ولی با توجه به درخواست زیاد دانشجویان و دانشگاه‌ها برای حضور در این حرکت عظیم فرهنگ‌ساز، همه تلاش می. کنیم که این اردوی بزرگ با قوت تمام برگزار شود.
وی تاکید کرد: برنامه‌های راهیان نور باید شامل دانشجویان غیرانتفاعی نیز بشود.
گفتنی است در این نشست اعضای شرکت کننده به موضوعاتی از جمله تلاش برای اعزام زائر اولی‌ها، توجه ویژه به دانشجویان دانشگاه‌های غیرانتفاعی، کمک به دانشگاه‌هایی که توان اعزام ندارند، تقویت سامانه راهیان نور، ارائه گزارش دانشگاهی به تفکیک، تقویت محتوای برنامه‌های راهیان نور، اطلاع رسانی مناسب دستگاه‌ها در زمینه راهیان نور، برگزاری اردوی راهیان نور تخصصی و حضور اساتید در اردوی راهیان نور اشاره کردند.
ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷