برپایی جشنواره «کسب و کارهای نوپای صنعت و معدن» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

۱۴ دی ۱۳۹۴ | ۱۱:۵۷ کد : ۵۲۷۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۴
اولین جشنواره ملی «کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن» روزهای هشتم تا دوازدهم اسفندماه امسال به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر علی نیکبخت، دبیر ...
اولین جشنواره ملی «کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن» روزهای هشتم تا دوازدهم اسفندماه امسال به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر علی نیکبخت، دبیر اولین جشنواره کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن از برگزاری این جشنواره با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و بانک صنعت و معدن خبر داد و هدف از آن را تقویت ارتباط صاحبان ایده و جامعه کارآفرین و سرمایه گذار در حوزه صنعت و معدن و همکاری نظام‌مند صنعت و دانشگاه برشمرد.
نیکبخت افزود: اجرای برنامه‌های جشنواره کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن در سه بخش پیش‌بینی شده است که در یک بخش شامل ارائه و معرفی دستاوردهای پژوهشی این حوزه در قالب نمایشگاه است که از صاحبان ایده و توانمندی درخواست کردیم حداقل نمونه آزمایشگاهی و ترجیحا نمونه‌های مهندسی تولید شده را به نمایشگاه بیاورند.
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، برگزاری مسابقه ایده‌های برتر را به عنوان دیگر بخش این جشنواره معرفی کرد و گفت: در این بخش، ایده‌هایی که قابلیت کاربردی و تبدیل به محصول را دارند، فرصت ارائه خواهند یافت و ایده‌های برتر می‌توانند در مدیریت فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر استقرار یابند و از تسهیلات آن بهره‌مند شوند.
به گفته نیکبخت، بانک صنعت و معدن نیز تامین مالی ایده‌های برتر را که دارای توجیه فنی و اقتصادی باشند تا سقف 80 درصد سرمایه گذاری مورد نیاز متقبل شده است و حتی اگر این ایده‌ها موفق به جذب سرمایه گذار نشوند، درصورت تائید کارشناسی و نظر مساعد بانک، تسهیلات مالی دریافت خواهند کرد.
معاون کارآفرینی مدیریت فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه امیرکبیر ادامه داد: در بخش سوم جشنواره نیز شاهد حضور و سخنرانی کارآفرینان برجسته کشور در حوزه صنعت و معدن خواهیم بود تا تجربیات این افراد موفق به مخاطبان جوان منتقل شود.
نیکبخت، برگزاری کارگاه‌های مشاوره‌ای و ترویجی را از دیگر برنامه‌های اولین جشنواره کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن برشمرد.
وی آخرین مهلت ارائه طرح به اولین جشنواره کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن را تا 30 دی ماه ذکر کرد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای ارسال طرح یا کسب اطلاعات بیشتر به سایت جشنواره به نشانی http://www.autvincup.ir مراجعه کنند.
گفتنی است اولین جشنواره ملی «کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن» در محورهای راه و ساختمان، مدیریت شهری و ترافیک، پلیمر، محیط زیست، انرژی‌­های نو، علوم کشاورزی، منابع طبیعی، دامپزشکی، پزشکی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، راهکارهای بانکی و بیمه‌­ای، برق و الکترونیک، کامپیوتر، مکانیک، عمران و شهرسازی، معدن و متالورژی، هوافضا، نفت، گاز و پتروشیمی، کسب­ و­ کارهای اینترنتی در حوزه IT، نرم افزارهای کاربردی، سیستم‌های آموزشی نوین، خودرو، رباتیک، مکاترونیک، اپتیک، صنایع غذایی، بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی برگزار می‌شود.