به منظور ارائه خدمات درمانی و ارزیابی سلامت به کلیه ورزشکاران دانشگاهی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان امور دانشجویان و فدراسیون پزشکی جمهوری اسلامی ایران

۲۹ دی ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۸ کد : ۵۲۷۳۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۴۷
تفاهم‌نامه همکاری سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران در زمینه ارائه خدمات درمانی و ارزیابی سلامت به کلیه ورزشکاران دانشگاهی و همکاری‌های علمی و آموزشی به امضا رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان امور دانشجویان و فدراسیون پزشکی جمهوری اسلامی ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، در نشستی که با حضور دکتر صدیقی، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در محل این سازمان برگزار شد، تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران توسط دکتر محمد حسین علیزاده، مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان و دکتر مهرزاد خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی به امضا رسید.
دکتر صدیقی در این نشست گفت: زیرساخت‌های ورزشی در دو سال اخیر رشد خوبی داشته است به طوری که سرانه ورزش دانشجویی کشور به دو متر افزایش یافته است.
وی افزود: حوزه تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از جمله بخش‌های آموزش عالی است که بسیار فعال است و با یک زمان‌بندی دقیق کار می‌کند و برنامه مسابقات ورزشی سال آتی نیز هم اکنون مشخص است.
معاون وزیر علوم با اشاره به جمعیت بالای دانشجویان ورزشکار و اهمیت تندرستی نسل آینده کشور، همکاری دانشگاه‌ها با فدراسیون پزشکی ورزشی را مهم ارزیابی کرد و گفت: در طرح پایش سلامت و تندرستی که به صورت سراسری در دانشگاه‌ها انجام می‌شود مساعدت فدراسیون پزشکی ورزشی بسیار مفید است.
دکتر خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی نیز در آیین امضای این تفاهم‌نامه اظهار داشت: با توجه به اینکه در طول سال تعداد زیادی از دانشجویان در میادین ورزشی شرکت می‌کنند و خدای نکرده احتمال بروز هر گونه حادثه‌ای ورزشی وجود دارد، لذا با امضای این تفاهم نامه همکاری، دانشجویان ورزشکار ازخدمات فدراسیون پزشکی ورزشی در همه استانها و دانشگاه‌ها می‌توانند بهره‌مند شوند.
وی با تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن این تفاهم نامه گفت: باید با تشکیل کارگروه مشترک و امضای قراردادهای اجرایی آن را پیاده سازی کنیم.
در ادامه دکتر محمد حسین علیزاده، مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: با توجه به توسعه فعالیت‌های ورزشی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ضرورت دارد که فعالیت‌های ورزشی را همراه با خدمات مناسب آموزشی و درمانی داشته باشیم که دانشجویان ورزشکار بتوانند این فعالیت‌ها را به طور ایمن و بدون دغدغه انجام دهند و خوشبختانه فدراسیون پزشکی ورزشی از توانایی لازم برای ارائه این خدمات برخوردار است.
وی با اشاره به تداوم مسابقات ورزشی در دانشگاه‌ها در تمام ایام سال و برگزاری المپیادهای همگانی و قهرمانی، استفاده از خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی را یک ضرورت دانست و المپیاد قهرمانی ورزش دانشجویی در گیلان در تابستان ۱۳۹۹ را نقطه آغاز این همکاری یاد کرد.
دکتر علیزاده ارائه بیمه ورزش به کلیه ورزشکاران دانشگاهی اهم از دانشجویان، استادان و کارکنان و همچنین استفاده از خدمات هیات‌های پزشکی ورزشی در استان‌ها را محور تفاهم‌نامه امروز بیان کرد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷