به منظور پذیرش دانشجوی غیرایرانی:

دانشگاه تبریز با دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند

۲۹ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۰ کد : ۵۲۷۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۰
به منظور پذیرش دانشجوی غیرایرانی و بهره برداری از ظرفیت های بالقوه منطقه آزاد اروند در جهت جذب دانشجویان غیرایرانی بویژه از کشورهای همسایه عربی، تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه تبریز و دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با حضور روسای این دانشگاه ها به امضا رسید.
دانشگاه تبریز با دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، دکترمیررضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز با اعلام این خبر اظهار داشت: این تفاهم نامه در راستای استفاده از جایگاه و اعتبار علمی دانشگاه تبریز به عنوان دانشگاه بزرگ جامع کشور در جهت تسریع در جذب اتباع کشورهای علاقه مند بویژه کشورهای عربی همسایه برای تحصیل در جمهوری اسلامی ایران در کنار استفاده از ظرفیت و ویژگی‌های منحصر به فرد منطقه آزاد اروند به امضا رسیده است.
رئیس دانشگاه تبریز افزود: در قالب این تفاهم نامه که به مدت ۵ سال قابل اجرا خواهد بود، از واحد بین الملل دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با تمام امکانات اداری و کارشناسی به عنوان شعبه مشترک دانشگاهی جهت پذیرش دانشجوی غیرایرانی شهریه پرداز در رشته‌های دایر در دانشگاه تبریز، بهره برداری خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه تمامی موارد مرتبط اعم از نحوه پذیرش، اجرای دوره‌ها، تأمین استاد به منظور تدریس و نیز راهنمایی پایان نامه‌ها و رساله‌ها با تأیید و کسب موافقت دانشگاه تبریز انجام می‌شود، گفت: از اعضای هیأت علمی دانشگاه تبریز نیز در قالب برنامه‌های آموزشی و پژوهشی فشرده در اجرای این دوره‌ها استفاده خواهد شد. میزبانی از اساتید دانشگاه تبریز (شامل ایاب و ذهاب و اسکان و سایر هزینه‌های مرتبط) و نیز اساتید دانشگاه‌های مجاور دانشگاه علوم و فنون دریایی (با تأیید دانشگاه تبریز)، تأمین امکانات رفاهی دانشجویان، دایر کردن شعبه مرکز آموزش زبان فارسی بر عهده دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر خواهد بود.
رئیس دانشگاه تبریز در ادامه یادآورشد: هر دو دانشگاه از عوائد این برنامه به طور مساوی بهره خواهند برد و تمام دستاوردهای پژوهشی با عنوان مشترک هر دو دانشگاه چاپ و منتشر خواهد شد.
دکتر مجیدی در ادامه با معرفی ظرفیت‌های دانشگاه تبریز در حوزه‌های مختلف، حضور در عرصه‌های بین المللی را از برنامه‌های راهبردی این دانشگاه عنوان کرد.
دکتر زراء نژاد رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نیز در این آئین ضمن قدردانی از حضور دکترمجیدی در این دانشگاه گفت: دانشگاه علوم و فنون دریایی تنها دانشگاه مستقر در منطقه آزاد است که به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود اشتیاق فراوانی به استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های بزرگ کشور بویژه شهر تبریز، با وجود تنوع رشته‌های تحصیلی موجود در آن در جهت پاسخگویی به اشتیاق متقاضیان عربی به تحصیل در خرمشهر را دارد.
وی در ادامه تاکید کرد: ایجاد دوره مشترک آموزشی با دانشگاه بصره از طریق استفاده از اعتبار والای علمی دانشگاه‌های بزرگ مانند دانشگاه تبریز از دیگر برنامه‌های آتی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر است.
دکتر زرا نژاد گفت: دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در سال ۱۳۵۵ در منطقه آزاد اروند تأسیس شده و به دلیل قرابت جغرافیایی و فرهنگی منطقه با کشورهای همسایه عربی بویژه کشور عراق، دارای ویژگی‌های منحصر به فردی جهت تحصیل متقاضیان عراقی در مقاطع تحصیلات تکمیلی است.
بازدید از امکانات دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، دیدار با امام جمعه خرمشهر در مسجد جامع این شهر و زیارت یادمان شهدای شلمچه از جمله دیگر برنامه‌های سفر یکروزه رئیس دانشگاه تبریز و مدیر همکاری‌های علمی و بین المللی این دانشگاه به خرمشهر بود.

ل. س ۴۲/‏ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: دانشگاه تبریز