باهدف ایجاد انجام فعالیت های مشترک صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

۲۹ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۶ کد : ۵۲۷۲۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۸
در راستای تحقق اهداف قرارداد بین المللی اراسموس تحت عنوان گسترش بین المللی سازی مهندسی کشاورزی در ایران و روسیه، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اقدام به انعقاد تفاهم نامه علمی و تحقیقاتی با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری کرد.
انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، این تفاهم نامه با پیگیری های موثر مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در حاشیه نشست اعضای ایرانی اتحادیه حاشیه خزر به امضای دو دانشگاه رسید.
از اهداف این تفاهم نامه می توان به گسترش همکاری های علمی و فناوری و ایجاد فرصت های تحقیقاتی مشترک اشاره کرد.
همچنین مقررشد با استفاده از ظرفیت ها و تجهیزات دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برای ایجاد و توسعه دوره کارشناسی ارشد در رشته آگرومکاترونیک در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری اقدامات عملی صورت گیرد.
در این زمینه، امکان استفاده از سخت افزارها و تجهیزات موجود در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در قالب بازدیدهای علمی و دوره های کارورزی فراهم شد.
همچنین برای افزایش تجربه های عملی در زمینه آگرومکاترونیک، به روز رسانی تجهیزات در دو دانشگاه به منظور بهبود ظرفیت های نوآوری در دستور کار قرار گرفت. از دیگر مفاد این تفاهم نامه می توان به ایجاد شبکه های آموزشی تحت وب و برگزاری دوره های آنلاین مدارس تابستانه و کارگاه های مرتبط با آگرومکاترونیک اشاره کرد.
علاوه بر این، مجوز انجام پروژه پایان نامه به صورت کامل یا پاره وقت برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد آگرومکاترونیک دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل صادر شد.

ل. س ۴۲/‏ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: صنعتی نوشیروانی بابل