توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات معرفی شدند؛

دانشگاه‌های برگزیده در ثبت و همانند جویی پایان نامه ها و رساله ها

تعداد بازدید:۱۲۴۸
توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات( ایرانداک)دانشگاه‌های برگزیده سال تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۸ در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها، رساله‌ها، و پیشنهاده‌ها معرفی شدند.
دانشگاه‌های برگزیده در ثبت و همانند جویی پایان نامه ها و رساله ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، درحال حاضر ۲۴ هزار استاد و بیش از ۴۵ هزار دانشجو در سامانه همانندجو عضو هستند که در این میان دانشگاه شیراز، دانشگاه فردوسی مشهد، و دانشگاه سمنان رتبه‌های نخست تا سوم همانندجویی را در سال تحصیلی ۱۳۹۷- ۱۳۹۸ به دست آورده‌اند و این سامانه در نشانی TIK.IRANDOC.AC.IR در دسترس همگان است.
افزون بر این، ایرانداک «سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده» را در نشانی SABT.IRANDOC.AC.IR راه‌اندازی کرده است که روی هم ۴۲۴ مؤسسه در سال تحصیلی ۱۳۹۷- ۱۳۹۸ با آن همکاری داشته و بیش از ۶۳ هزار پایان‌نامه و رساله (پارسا) و نزدیک به ۳۷ هزار پیشنهاده (پروپوزال) را در آن ثبت کرده‌اند.
در دانشگاه آزاد اسلامی نیز واحدهای مرودشت، شاهرود، بندرعباس، شهر قدس و گچساران بیشترین مدارک را در سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده ثبت کرده‌اند.
بیشتر دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری (عتف) نیز در سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده مشارکت داشته‌اند.

س. س ۵۱/‏ ر. ب ۴۵


( ۳ )