مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان خبر داد:

پرداخت ۲۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی ورزشی به دانشگاه‌ها تا پایان سال

۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۷:۴۱ کد : ۵۲۷۲۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۴۵
دکترمحمدحسین علیزاده مدیرکل تربیت بدنی سازمان اموردانشجویان گفت: پرداخت ۲۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی ورزشی به دانشگاه‌ها که پیش از این تخصیص یافته بود، در مرحله مبادله توافق‌نامه با سازمان برنامه و بودجه است و تا پایان سال پرداخت می‌شود.
پرداخت ۲۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی ورزشی به دانشگاه‌ها تا پایان سال

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکترعلیزاده در جمع دبیران مناطق دهگانه ورزش دانشگاه‌ها با اشاره به بهره‌برداری از ۴۰ چمن مصنوعی ورزشی و زمین ورزشی کفپوش در دانشگاه‌ها گفت: در دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی نیز ۱۰ زمین چمن در دانشگاه‌ها به بهره برداری می‌رسد.
وی افزود: برگزاری المپیاد قهرمانی ورزش دانشجویی در دانشگاه گیلان از مهم‌ترین برنامه‌های اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان است و در همین راستا کارگاه‌های ترویج نهضت داوطلبی در هشت منطقه برگزار می‌شود.
دکترعلیزاده با اشاره به تشکیل شورای عالی ورزش سازمان امور دانشجویان با ترکیب اداره کل تربیت بدنی، فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی گفت: با تشکیل این شورا، ورزش دانشگاهی از بعد اجرایی و امور پژوهشی تقویت شده است.
وی هدف از برگزاری این نشست را هم‌افزایی میان مناطق دهگانه ورزش دانشگاه‌ها و تبادل نظر میان مدیران اداره کل تربیت بدنی و دبیران مناطق درخصوص عملکرد گذشته و برنامه‌های آتی عنوان کرد.
در ادامه این نشست، دبیران مناطق دهگانه، گزارشی از عملکرد ادارات تربیت بدنی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ارائه کردند.
همچنین در پایان این نشست، احکام دبیران مناطق ورزش دانشگاه‌ها که به تازگی منصوب شده‌اند اعطا شد.
در ادامه این نشست یک روزه، جلسه شورای فنی ورزش قهرمانی با حضور اعضای این شورا که منتخبی از دبیران مناطق ورزشی، مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌ها و مسئولان انجمن‌های ورزشی است در محل سازمان امور دانشجویان تشکیل شد.
گفتنی است در این جلسه موضوعات مربوط به برگزاری مسابقات استانی در رشته‌های المپیادی و همچنین شاخص ها و فرآیند های تعیین جمعیت پانزدهمین المپیاد فرهنگی-ورزشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاضران جلسه پیشنهادات و نظرات خویش را ارائه کردند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷