دانشگاهیان در سوگ جان‌باختگان سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی(۴)

۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۳ کد : ۵۲۷۱۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۸
در پی سانحه سقوط دلخراش هواپیمای مسافربری اوکراینی، دانشگاهیان سراسر کشور همگام با سایر اقشار مردم، مراسم یادبود جان‌باختگان این سانحه که در بین آن‌ها تعدادی از نخبگان و سرمایه‌های علمی کشور نیز حضور داشتند، برگزار کردند.
دانشگاهیان در سوگ جان‌باختگان سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی(۴)

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، بزرگداشت جان‌باختگان سانحه سقوط هوایپمای اوکراینی در دانشگاه‌های صنعتی بیرجند، آیت‌ا… بروجردی و صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با حضور جمع کثیری از مسئولان، اساتید و دانشجویان دانشگاه برگزار گردید.

دکتر یزدان‌دوست رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در مراسم بزرگداشت جان‌باختگان این دانشگاه در سانحه هواپیمایی اوکراین گفت: دانشگاه والترلو کانادا به پاس گرامیداشت دانشجویان جانباخته در این سانحه با چهار دانشگاه ایرانی که دانشجویان آنها در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده و جان جود را از دست دادند تمایل خود را به همکاری ابراز کرد.

وی افزود: متاسفانه وقتی غم و غصه‌ای حادث می‌شود هم دردی‌ها نیز به مراتب بیشتر خواهد شد. داغ سانحه هواپیمای اوکراینی و جان باختن تعدادی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان را دانشگاه در فاصله بسیار نزدیکی در چند ماه گذشته نیز تجربه کرد و در اربعین امسال نیز چند نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه جان خود را از دست دادند.

دکتر یزدان‌دوست خاطرنشان کرد: دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های ما سفیران حسن و نیکی ما در کشورهایی بودند که برای ادامه تحصیل و یا اشتغال در آن جوامع عزیمت کرده بودند و آن افراد نیز از رخ داد حادثه برای هواپیمای اوکراینی تحت تاثیر قرار گرفتند.

وی افزود: طبیعتاً این واقعه حزن‌انگیز محدود به دانشگاه خواجه نصیر نبوده است. دانشگاه‌های دیگر کشور نیز در این زمینه داغدار شدند و همه این دانشگاه‌ها اعلام کردند که پیشنهاد دانشگاه واترلو اتفاق میمونی است. اگر غم و اندوه اخیر نتیجه این داشته باشد که در درازمدت ما با نام و یاد این افراد فعالیت علمی فراتر و مشترک بین دانشجویان، دانش پژوهان طرفین داشته باشیم، بسیار کارساز است.

حجت‌الاسلام محمدی، معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی بیرجند در این مراسم، ضمن ابراز تسلیت به هموطنان عزیز، رهبر معظم انقلاب و خانواده‌های داغ‌دار این حادثه، مراتب تألم و غم شدید خود را ابراز داشت و گفت: جان‌باختگان این حادثه را چون اعضای خانواده خود می‌دانیم و در غم این عزیزان شریک هستیم.

وی افزود: طبق خواسته بر حق خانواده‌ها و مردم عزیز کشور، باید با مقصرین این حادثه در هر سطح برخورد قانونی شود و برای جلوگیری از سوء استفاده عناصر فرصت‌طلب و دشمنان، نیاز به دقت نظر و بصیرت از سوی آحاد ملت می‌باشد. در سایه این اتفاق غم‌بار، نباید دستاوردهای بزرگ جان برکفان انقلاب به فراموشی سپرده شود که توانستند هیمنه آمریکای جنایتکار را نابود کنند.

ل. م ۵۴