به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری؛

نشست روسای دانشگاه‌های داخلی عضو اتحادیه دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دولتی حاشیه دریای خزر برگزار شد

۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۲ کد : ۵۲۷۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۵
نشست روسای دانشگاه‌های داخلی عضو اتحادیه دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دولتی حاشیه دریای خزر با حضور ۱۷ تن از روسای دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخلی عضو اتحادیه به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد.
نشست روسای دانشگاه‌های داخلی عضو اتحادیه دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دولتی حاشیه دریای خزر برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، در این نشست دکتراسداله تیموری رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری اظهار داشت: امیدواریم در این نشست که همراه با میزبانی دانشگاه به عنوان مسئول کمیته آموزش دانشگاه‌های دولتی و مراکز تحقیقاتی عضو اتحادیه می‌باشد با جمع‌بندی مناسب به نتایج مطلوب برسیم.

وی با بیان اینکه کمیته آموزش که متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های دولتی و مراکز تحقیقاتی عضو اتحادیه می‌باشد بتواند موفق عمل کند، افزود: یکی از ماموریت‌های اصلی اتحادیه ایجاد زمینه‌های لازم جهت گسترش همکاری‌های آموزشی بین اعضای اتحادیه می‌باشد.

دکتر تیموری با اشاره اینکه همکاری مشترک آموزشی و گسترش روابط بین اعضای اتحادیه به منظور هم‌افزایی، تکمیل و تامین نیازهای آموزشی اعضای اتحادیه است، اظهارداشت: افزایش تحرک و نشاط آموزشی در اعضای هیئت علمی، کارشناسان و دانشجویان اعضای اتحادیه، تبادل اطلاعات در زمینه‌های مختلف علمی و ارتقای جایگاه بین‌المللی و معرفی بیشتر آن به دنیا با بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های آموزشی اعضای اتحادیه و برنامه‌ریزی جهت استفاده از ظرفیت‌های اعضا در تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد از اهداف این کمیته می‌باشد.

همچنین در این نشست دکتراحمد رضی رئیس دانشگاه گیلان و رئیس اتحادیه دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دولتی حاشیه دریای خزر ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های اعضای اتحادیه گفت: باتوجه به این اینکه کشور ما در شرایط خاصی قرار دارد باید تلاش کنیم ارتباطات علمی و پژوهشی بین‌المللی بیش از پیش توسعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه دریای خزر از اهمیت استراتژیک ویژه‌ای برخوردار می‌باشد، ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و دانشگاه دولتی آستراخان روسیه اظهارداشت: باید با انرژی بیشتر با تقسیم کار در کمیته‌های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی با کمک همدیگر به اهداف پیش بینی شده برسیم.

در ادامه دکتر بهروز ابطحی رئیس پژوهشگاه اقیانوس‌شناسی و علوم جوی در مورد سامانه اطلاعات متخصصان اتحادیه توضیحات خود را ارائه داد و دکتر بانی مدیر دفتر بین‌الملل دانشگاه گیلان نقشه راه و برنامه‌های کمیته پژوهش اتحادیه را شرح داد.

گفتنی است اعضای ایرانی اتحادیه در این نشست در مورد مصوبات اجلاس بیست‌وسوم به بحث و تبادل نظر پرداختند و تقاضاهای جدید عضویت، ساماندهی عضویت اعضای ایرانی در اتحادیه و همکاری بین‌المللی را بررسی کردند.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴