قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در دیدار با سفیر جدید ایران در بلاروس تأکید کرد؛

ضرورت همکاری پارک‌های علم و فناوری دو کشور/ لزوم انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک

۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۴ کد : ۵۲۶۷۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۸۷۰
دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی در دیدار با سعید یاری سفیر جدید کشورمان در بلاروس، بر ضرورت همکاری پارک‌های علم و فناوری دو کشور و لزوم انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک تأکید کرد.
ضرورت همکاری پارک‌های علم و فناوری دو کشور/ لزوم انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار، دکتر سالار آملی با اشاره بر سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه همکاری با کشوربلاروس بر تقویت هر چه بیشتر کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی، برگزاری نشست روسای دانشگا‌ه‌های برتر دو کشور، همکاری پارک‌های علم و فناوری دو کشور از طریق مشارکت و جایابی شرکت‌های دانش‌بنیان بلاروسی در کشورمان و شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در بلاروس، انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و همچنین امکان تاسیس گروه، دانشکده یا دانشگاه مشترک مابین دو کشور تاکید کرد.
در این دیدار همچنین طرفین بر گسترش هر چه بیشتر همکاری‌های علمی و فناوری فیمابین دو کشور در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در زمینه‌های دانش‌بنیان تاکید کردند.
در ادامه گزارشی از وضعیت برگزاری ششمین کمیسیون مشترک همکاری‌ها در زمینه آموزش عالی، علم و فناوری مابین کشورمان و جمهوری بلاروس ارائه گردید و مقرر شد تمهیدات لازم برای برگزاری هفتمین نشست این کمیسیون تا نیمه اول سال آتی فراهم شود.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )