رشد چشمگیر چاپ مقالات داغ و پر استناد توسط پژوهشگران دانشگاه صنعتی کرمانشاه

۲۳ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۵ کد : ۵۲۶۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۸۰
دانشگاه صنعتی کرمانشاه، بر اساس تازه‌ترین گزارش که از سوی موسسه Clarivate Analytics در پایگاه شاخص‌های اساسی علم (Essential Science Indicators (ESI)) منتشر شده است، توانسته است رشد چشمگیری در تعداد مقالات برتر شامل مقالات داغ و پر استناد داشته باشد.
رشد چشمگیر چاپ مقالات داغ و پر استناد توسط پژوهشگران دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی کرمانشاه،  این دانشگاه با 16 مقاله پر استناد (Highly Cited Paper)  و 2 مقاله داغ (Hot Paper) توانسته است نسبت به دوره قبلی رشد چشمگیری داشته و این امر نشان دهنده کیفیت مقالات منتشر شده توسط اساتید و پژوهشگران این دانشگاه می باشد.

همچنین حدود 25 درصد مقالات دانشگاه در سال گذشته در 10 درصد مجلات برتر جهان چاپ شده اند که این موضوع بیانگر حرکت دانشگاه به سمت کیفی‌سازی پژوهش‌ها و مقالات چاپ شده می‌باشد.

گفتنی است که پایگاه شاخص‌های اساسی علم هر دو ماه یکبار لیست مقالات برتر چاپ شده توسط تمام دانشگاه ها و پژوهشگاه های جهان را منتشر می کند و مقالات برتر شاخص مناسبی جهت سنجش کیفیت پژوهش های انجام شده در این موسسات می باشند.

گفتنی است دانشگاه صنعتی کرمانشاه نسبت به دانشگاه‌های بزرگ داخل و خارج کشور تعداد بسیار کمتری هیئت علمی و دانشجوی تحصیلات تکمیلی دارد، لذا سرانه نسبت مقالات برتر به تعداد پژوهشگران در این دانشگاه بسیار بالا بوده که شایسته تقدیر می‌باشد.

س.س51/ل.م54/ع.ع57


( ۹ )