توسط پژوهشگران پارک علم و فناوری یزد صورت گرفت؛

بومی‌سازی و تولید سه بازی فکری برتر دنیا/ عرضه نسل جدید کیوآرکدها

تعداد بازدید:۱۳۸۷
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پردیس علوم انسانی و هنر پارک علم و فناوری یزد، سه بازی فکری رومیزی برتر دنیا را بومی‌سازی و به بازار عرضه کرد.
بومی‌سازی و تولید سه بازی فکری برتر دنیا/ عرضه نسل جدید کیوآرکدها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری یزد، محمدعرفان انوری، مدیرعامل شرکت فناورگستر آراز آریانا، با اعلام این خبر، گفت: زمینه اصلی فعالیت شرکت فناور گستر آراز آریانا، بومی سازی و تولید بازی های فکری رومیزی است و در این راستا تاکنون سه بازی فکری تولید کرده و تولید دو بازی دیگر را در دستور کار داریم.

وی مهم‌ترین مزیت این محصولات را پایین بودن قیمت آن در مقایسه با نمونه خارجی آن‌ها دانست و افزود: ما بازی های فکری رومیزی برتر جهان را خریداری کرده و پس از بومی سازی، با قیمت بسیار پایین تر به بازار عرضه می‌کنیم.

انوری رده سنی مخاطبان این بازی ها را نوجوانان و بزرگسالان عنوان کرد و گفت: محصولات شرکت در حال حاضر در تمام کشور پخش شده و امیدواریم دو محصول دیگرمان نیز تا پیش از سال نو وارد بازار شوند.

وی افزود: در حال حاضر دو نفر بطور مستقیم در شرکت فعالیت کرده و چند چاپخانه در تهران و یزد در مرحله چاپ و تولید بازی ها با ما همکاری می کنند.

 


عرضه نسل جدید کیوآرکدها

بیش از نیمی از افراد در حال حاضر گوشی‌های هوشمند دارند که این تعداد به‌صورت روزانه در حال رشد است، کد کیوآر این پتانسیل را دارد که تنها با یک اسکن از راه دور، تأثیر عمده ای بر تبلیغات، بازاریابی و خدمات به مشتریان داشته باشد و حجم اطلاعات مشخصی از محصول را به سادگی بدست مشتریان برساند.

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری یزد نسل جدیدی از این کیوآرکدها را عرضه کرده است.

محمدرضا بخشایش مدیرعامل شرکت فناوران جهان واصل گفت: کد Quick Response (کد پاسخ سریع) نوع بارکد دو بعدی است که می تواند با استفاده از گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های اختصاصی خوانده شده و بطور مستقیم به متن، ایمیل، وب سایت، شماره تلفن لینک شود. اما کیوآرکدهای ساخت این شرکت از نظر ظاهری و محتوا تفاوت زیادی با نمونه های موجود در بازار دارند.

وی با اشاره به تولید نسل جدید کیوآرکدها در این شرکت، افزود: از نظر ظاهری این کیوآرکدها قابلیت طراحی به اشکال مختلف را داشته و از نظر محتوا می توان اطلاعات چندرسانه ای مانند صوت، ویدئو، عکس، اطلاعات تماس و شبکه های اجتماعی را داخل آنها قرار داد و به همین دلیل ما نام این محصول را کیوآرگرافی گذاشتیم.

بخشایش گفت: قابلیت‌های دیگر این محصول شامل پنل مدیریت است که از طریق آن می توان فهمید که از کجا و چندبار و با چه گوشی هایی این بارکدها اسکن شده اند. همچنین اطلاعات داخل بارکدها را بدون نیاز به تغییر چاپ می توان ویرایش و به روز رسانی کرد.

وی از تعبیه ماژول های تعاملی مثل باشگاه مشتریان در این محصول خبر داد و گفت: از این طریق فردی که اسکن را انجام داده می تواند نظر خود را به مالک کیوآرگرافی ارسال کند.

مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به قابلیت های کیوآرگرافی، گفت: این محصول در کارت ویزیت، بسته بندی محصولات، بروشور، تبلیغات و بیلبوردها و هرجایی که بخواهید اطلاعات را در یک فضای فیزیکی در اختیار مخاطب قرار دهید کاربرد دارد.

بخشایش با بیان اینکه کیوآرگرافی ها هزینه چاپ و تولید اطلاعات در قالب فیلم، تصویر را حذف می کند، گفت: کیوآرگرافی این تسهیل گری را انجام می دهد که شما بتوانید هر مقدار و با هر رسانه ای که می خواهید اطلاعات را به مخاطب ارائه کنید.

وی از اشتغال ۵ نفر به‌صورت تمام وقت و ۵ نفر به‌صورت نیمه وقت در این شرکت خبر داد و افزود: مشتریهای ما انتشارات جهاد دانشگاهی، باشگاه رانندگان اسنپ، سازمان های دولتی مختلف مثل وزارت کشور و سازمان های خصوصی مانند شرکت های صنایع غذایی هستند.

گفتنی است، شرکت فناوران جهان واصل از سال ۱۳۹۷ در پردیس علوم انسانی و هنر پارک علم و فناوری یزد مستقر است.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴