برای توجه بیشتر به نوآوری ، ساختار دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازنگری می شود

۱۱ آبان ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۷ کد : ۵۲۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۸۹
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برنامه بازنگری در ساختار دانشگاه به منظور توجه بیشتر به امر نوآوری خبر داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر سیداحمد معتمدی در مراسم بازدید معاون عل...
رئیس دانشگاه  صنعتی امیرکبیر از برنامه بازنگری در ساختار دانشگاه به منظور توجه بیشتر به امر نوآوری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  دکتر سیداحمد معتمدی در مراسم بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از پروژه‌های ملی دانشگاه امیرکبیر اظهار کرد: دانشگاه امیرکبیر توجه به مسائل کاربردی را در کنار مباحث علمی دنبال کرده است و با توجه به سوابقی که در طرح‌های کاربردی دارد یک قدم از دیگر دانشگاه‌ها جلوتر است.
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه باید به امر تجاری سازی بیشتر توجه کند، تصریح کرد: در این راستا در نظر داریم بخش نوآوری را که یک بخش اصلی در دانشگاه است تقویت کنیم.
وی ادامه داد: یکی از مشکلات موجود در بحث نوآوری ساختار دانشگاه است به نحوی که جوابگوی امر نوآوری نیست. بر همین اساس در حال بازنگری ساختار دانشگاه هستیم تا بتوانیم طرح‌ها را به محصول تبدیل کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: پتانسیل‌های زیادی در دانشگاه‌های ما وجود دارد اما به دلیل ایرادهای موجود در ساختارها کمتر می‌توانیم از پتانسیل‌های موجود استفاده کنیم.