معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد:

ضرورت افزایش نشاط دانشجویی در آستانه انتخابات/ لزوم مشارکت حداکثری دانشجویان در انتخابات پیش رو

۱۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۸:۵۷ کد : ۵۲۵۶۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۱۲۷
دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های منطقه پنج کشور، گفت: تلاش حوزه فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، افزایش نشاط دانشجویی در آستانه انتخابات و مشارکت حداکثری دانشجویان در انتخابات پیش روست.
ضرورت افزایش نشاط دانشجویی در آستانه انتخابات/ لزوم مشارکت حداکثری دانشجویان در انتخابات پیش رو

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه لرستان، دکتر غفاری در این نشست که به میزبانی دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار داشت: تبادل تجربیات و دیدگاه‌ها و تقویت همگرایی در جهت ارتقای کیفیت کارهای فرهنگی و اجتماعی، از جمله اهداف مهم برگزاری نشست‌های منطقه‌ای دانشگاهی است.
وی با بیان اینکه نشاط و سرزندگی در محیط‌های دانشجویی را باید همواره تقویت کرد، افزود: هدف همه مسئولان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها باید این باشد که مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های تشکل‌ها و کانون‌های مختلف درون دانشگاهی را افزایش دهند. رویکرد ما تقویت و تلاش برای تسهیل‌گری فعالیت‌های تشکل‌ها و کانون‌های مختلف و متنوع دانشجویی است.
دکتر غفاری در بخش دیگری از سخنانش به موضوع شهادت سردار رشید و افتخارآفرین اسلام، اشاره کرد و گفت: سردار شهید سلیمانی از هر نظر یک الگوی کامل اخلاقی برای همه ماست؛ شهادت ایشان، وحدت ملی و انسجام داخلی برای مبارزه بیشتر با آمریکا را تقویت و مضاعف کرد. برخی بزرگان همچون سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فقط در زمان حیاتشان منشاء خیر و برکت نیستند بلکه در زمان پس از حیاتشان هم، آثار و برکات فراوانی برای جامعه دارند؛ به طور حتم راه شهید سلیمانی و سایر شهیدان، محکم‌تر و استوارتر از گذشته تداوم خواهد یافت.
در ادامه دکتر خسرو عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان هدف از برگزاری نشست‌های منطقه‌ای را تقویت وحدت‌رویه در موضوعات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های منطقه پنج کشور دانست.
وی، ضمن عرض تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی، تصریح کرد: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مالک اشتر زمانه است که در زمان حیات، منشاء خدمات فراوانی در جهت بالندگی انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود و شهادت ایشان نیز همگرایی و وحدت را در جامعه ما و در جهان اسلام، افزون‌تر کرده است.
رئیس دانشگاه لرستان تشریح کرد: فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در جهت بانشاط کردن محیط‌های دانشگاهی و اسلامی‌تر کردن دانشگاه‌هاست؛ تعامل و تقویت فعالیت‌های تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی، از رویکردهای فرهنگی و اجتماعی است.
گفتنی است در این نشست معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های منطقه پنج کشور، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را درباره موضوعات مختلف کاری حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها، بیان کردند.
ل.م ۵۴/ ع‌.ع ۵۷


( ۱ )